Ištremta Janinos vaikystė

Asmeninio albumo nuotr.

Birželio 14 d. „Sidabrės“ numeryje:

--- Rytoj, penktadienį – Gedulo ir vilties diena, kuri primena apie išskirtinius skaudžius Lietuvai įvykius – trėmimus. Sovietų Sąjungos aukščiausios vadovybės nutarimais 1940–1952 metais vykdytos masinės okupuotos Lietuvos Respublikos gyventojų deportacijos į atokias Sovietų Sąjungos vietoves, ypač Sibirą – Irkutsko sritį, Krasnojarsko kraštą. Iš viso žinoma apie 35 masinių trėmimų serijas Lietuvoje. Išvežta mažiausiai 132 000 žmonių, iš kurių 70% moterys ir vaikai. Į Gulago darbo stovyklas taip pat buvo ištremti Lietuvos partizanai ir jiems prijaučiantieji bei politiniai kaliniai. Gataučiuose gyvenanti Janina Dapkienė net nepilnai šešerių metų su šeima atsidūrė gyvuliniame vagone, traukinyje, vežančiame „pas baltąsias meškas“. Šiandien moteris mintyse atkuria tuos įvykius.

--- Žemės ūkio kooperatyvas „Joniškio aruodas“ pagal praėjusių metų veiklos rodiklius yra paskelbtas šiųmetiniame pelningiausių ir didžiausias apyvartas pasiekusių Lietuvos įmonių TOP-500. „Joniškio aruodas“ pakilo į 416 vietą iš pernai užimtos 474 pozicijos. Tai kol kas vienintelė Joniškio rajono įmonė, patekusi į šalies įmonių TOP-500, ir kol kas vienintelis žemės ūkio kooperatyvas tarp 500 geriausių šalies įmonių (sąrašas vis dar pildomas ir atnaujinamas).

--- Pagaliau bus rekonstruojamas Žagarės miesto stadionas, dėl kurio vietos sportininkai ne kartą savivaldybei kėlė klausimą, kada galima tikėtis permainų. Gera žinia pasiekė iš finansavimą skyrusios Nacionalinės mokėjimų agentūros.

Plačiau bei kitos rajono naujienos penktadienio laikraštyje.