Jauna gydytoja drąsiai priima tenkančius iššūkius

„Sidabrės“ nuotr.

Rugsėjo 8 d. „Sidabrės“ numeryje:

--- Nuo rugpjūčio 1-osios sustiprėjo ir pasipildė VšĮ Joniškio ligoninės Vidaus ligų skyriaus medikų komanda. Lietuvos sveikatos mokslų universitete studijas baigė ir darbą mūsų ligoninėje pradėjo vidaus ligų gydytoja, 30-metė Ieva Enčerytė. Nuo pirmadienio, rugsėjo 6-osios, Joniškio ligoninės šeštajame aukšte įkurtas COVID-19 padalinys. Jo darbą organizuoja ir pagalbą teikia būtent Ieva Enčerytė, turinti patirties gydant šia virusine infekcija sergančius ligonius – rezidentūros studijų metu per pirmąją ir antrąją pandemijos bangas gydytoja Ieva gelbėjo COVID-19 liga sergančius žmones Kaune ir Kėdainiuose. Ir kai kovai su pandemija VšĮ Respublikinė Šiaulių ligoninė šioje ankstyvojoje pandemijos bangoje pasitelkė būtent VšĮ Joniškio ligoninę, Ieva buvo ta, kurios patirties labiausiai ir prireikė.

--- Prabėgo du „Švėtės“ kapelos dešimtmečiai. Penktadienį Žagarės kultūros centro scenoje vėl skambėjo kapelos „Švėtė“ ir bičiulių dainos, liejosi muzika kaip ir per visus tuos dvidešimt metų, kada jai ėmė vadovauti mokytoja Roma Stankienė. Rodos, nebuvo nei karantino, nei netekčių... Pasipuošę sceniniais drabužiais, pasitempę muzikantai ir dainininkai nerimavo užkulisiuose, lyg pirmą kartą, kai kam iš jaudulio net rankos virpėjo po ilgesnės pertraukos be koncertų. Scenos magiška trauka – kas pabandė, dažniausiai nebegali jai atsispirti. O kiek per tuos du dešimtmečius būta išvykų, renginių, kiek nuotykių, netikėtumų ir smagumų!

--- „Elkis taip, kaip norėtum, kad su tavimi elgtųsi…“. Šia auksine gyvenimo taisykle vadovaujasi Joniškio rajono savivaldybės administracijos Ekonominės plėtros ir investicijų skyriaus vyriausioji specialistė Egidija Daunorienė, pristatyta šių metų konkursui „Mūsų valstybės tarnautojas“. Jauna moteris rajono Savivaldybės administracijoje dirba beveik ketverius metus, su šeima į gimtąjį kraštą grįžusi iš Vilniaus ir prisidedanti savo žiniomis, matymu prie jo strateginio vystymo, patrauklios aplinkos kūrimo.

--- Praėjusį savaitgalį visoje Lietuvoje buvo rengiama akcija “Atostogos kaime” su įvairiomis edukacijomis, sveikatingumo programomis, kūrybos pamokomis – sodybų, ūkių, kultūros namų, lankytojų centrų šeimininkai, amatininkai ir bendruomenės kvietė visus miesto gyventojus savo laisvalaikį praleisti kaime, jį pažinti ir pamilti. Akcijos žemėlapyje buvo galima rasti ir kelias lankytinas vietas mūsų rajone. Viena iš ne pirmus metus rengiamų tokių akcijų naujokė – sodyba “Perkūno slėnis”, įsikūrusi beveik Rudiškių kaimo centre, būtent tik tą savaitgalį atkėlė vartus lankytojams, pasiūliusi jiems naują laisvalaikio formą – mini golfą. Sodyba pilnai svečių priėmimui bus paruošta tik kitų metų pavasarį.

Plačiau bei kitos rajono naujienos trečiadienio laikraštyje.