Jauna šeima žadina kaimo gyvybę

Vaclovo Martinaičio nuotr.

Balandžio 13 d. „Sidabrės“ numeryje:

--- Rudiškių seniūnija – viena atokesnių, nutolusių nuo Joniškio, o Trumpaičių kaimas išsidėstęs tiesiog laukų apsupty. Pastaruoju metu likusios vos kelios sodybos, kuriose kas gyvena arba lankosi savaitgaliais, vasaros metu. Rimos ir Ilonijaus Rumbauskų šeima dabar čia vienintelė tokia gyvybinga ir jauna – namuose krykštauja dar tik vienerių metų sulaukęs sūnelis, gimęs labai svarbią Lietuvai dieną – Kovo 11-ąją. Rumbauskai – ūkininkai, tad darbų jiems netrūksta, o Rima – dar ir išrinkta Jankūnų seniūnaitijos seniūnaite.

--- Praėjusių metų pabaigoje Nacionalinė mokėjimų agentūra įvertino šalies rajonuose veiklą vykdančių vietos veiklos grupių vykdomą vietos plėtros strategijos rezultatyvumą. Joniškio rajono partnerystės vietos veiklos grupė pagal savo aukštus darbo rezultatus buvo atrinkta tarp 15 šalies geriausiųjų ( jeigu būti tiksliems, tai tarp 3-jų šalies geriausiųjų), kurioms suteikta galimybė įgyvendinti sumanių kaimų bandomuosius vietos projektus, kuriems įgyvendinti už gerus darbo rezultatus Joniškio rajono partnerystės vietos veiklos grupė buvo apdovanota – vietos plėtros strategija pasipildė 200 tūkst. eurų. Pridėję likusius nepanaudotus dar 12 tūkst. eurų iš kitos strategijos, Joniškio rajono partnerystės vietos veiklos grupė investicijoms į inovatyvius sprendimus, skaitmenines technologijas rajono kaimuose, tvarumą ir daugiafunkciškumą paraiškų svajonėms įgyvendinti turi 212 tūkst. eurų.

--- Šiandien skiautiniai labai populiarūs visame pasaulyje. Iš skiaučių siuvami įvairūs buitiniai ir dekoratyviniai dirbiniai, drabužiai, dailiosios tekstilės kūriniai. Tokius kuria ir Joniškyje gimusi, užaugusi ir gyvenusi Sigita Varačinskienė, prieš keliolika metų persikėlusi į Joniškėlį (Pasvalio r.).

Plačiau bei kitos rajono naujienos ketvirtadienio laikraštyje.