Joniškiečiai dovanų gavo naują erdvę

„Sidabrės“ nuotr.

Gruodžio 29 d. „Sidabrės“ numeryje:

--- Prieš pat Kūčias joniškiečiams įteikta didelė dovana – pačioje miesto širdyje jau keletą metų tamsiomis akiduobėmis skendėjusio pastato, skirtingais laikmečiais turėjusio skirtingas paskirtis, nauji langai nušvito – įsižiebė šviesa dar vienai naujai joniškiečių bendravimo erdvei. Šis ryžtingas gelbėjimo ratas, mestas kultūros paveldo statiniui, apsaugojo nuo sunykimo miesto centrinės dalies sąvastį.

--- Joniškio kultūros centras, nežiūrint savo palyginus nedidelio kolektyvo, ryžtasi dideliems kūrybiniams projektams. Kad žiūrovui atrodytų patrauklus, renkasi ne lengviausią, o sunkiausią kelią. Vietą kalėdinio miuziklo idėjai Joniškio kultūros centro kūrybinis kolektyvas užsiėmė dar prieš viską užvaldžiusią ir gyvenimą suparalyžiavusią pandemiją. Pasak direktorės Gerdos Gudinaitės, pats tokio pasirodymo išpildymas, šventinis pasirengimas ir laukimas tos euforinės kulminacijos, kai viso Joniškio kultūros centro mėgėjų kolektyvai tampa vienu kūnu ir viena dvasia, yra kūrybinius kolektyvus vienijanti graži proceso gija. Todėl tokiai idėjai „pasirašė“ visi sulig vienu mėgėjų kolektyvai.

--- Žagarę kasmet atranda vis daugiau naujų žmonių iš įvairių Lietuvos vietovių ir užsienio šalių, kuriuos sužavi miesto architektūra, istorija, gamta, supanti ramybė ir kitoks gyvenimo ritmas. O galimybės dirbti nuotoliniu būdu dar labiau palengvina įsikūrimą. Prieš penkerius metus Žagarėje du senus raudonų plytų pastatus įsigijo lietuvių kilmės fotomenininkas iš JAV Andrew Miksys su žmona, vintažinių įvaizdžių kūrėja Ernesta, kilusia iš Panevėžio. Viename name jie, po truputį kurdami jaukią aplinką, jau gyvena, o antrajame Ernesta Miksė kuria siuvyklą ir fotostudiją, ten gimę atnaujinti vintažiniai drabužiai keliaus pas pirkėjus visame pasaulyje. Tiesą sakant, jie jau keliauja, – į JAV, Australiją, Japoniją, Vakarų Europos šalis, – tik kol kas moteris siuvimu, rekonstravimu užsiima namuose.

Plačiau bei kitos rajono naujienos ketvirtadienio laikraštyje.