Joniškietės "Ryklys mėnuly" – gražiausias įmonės pavadinimas

Kovo 19 d. „Sidabrės“ numeryje:

--- Šiauliuose pirmą kartą išrinkti gražiausi lietuviški mieste įregistruotų įmonių pavadinimai. Uždaroji akcinė bendrovė "Ryklys mėnuly", registruota Šiauliuose, bet veiklą vykdanti Joniškyje, kurios vadovė yra joniškietė Toma Zakazovaitė, surinko daugiausiai – net 527 specialios komisijos ir gyventojų balsų (30 procentų visų balsų) ir jos įkurta uždaroji akcinė bendrovė šiuose gražiausios įmonės pavadinimo rinkimuose laimėjo pirmąją vietą. Joniškietei Tomai Zakazovaitei, kaip ir kitiems konkurso laureatams, įteikta Lietuvių kalbos draugijos valdybos padėka už išradingumą, kūrybingumą ir pagarbą gimtajai kalbai, saldūs prizai.

--- Nė viena valstybė nėra apsaugota nuo įvairiausio pobūdžio nelaimių. Nuo Rusijos karinės invazijos į Ukrainą pradžios praėjus 24 paroms, vis dažniau ir rimčiau mūsų rajono žmonės pagalvoja apie asmeninius planus, kaip jie elgtųsi vienokiu ar kitokiu atveju, jei vis tik imtų pildytis juodžiausias karo scenarijus. Vyriausybė rajonų Savivaldybes jau įpareigojo inventorizuoti turimus kolektyvinės apsaugos statinius, suskaičiuoti, kiek realiai žmonių juose galėtų prisiglausti, taip pat sukaupti ekstremalioms sąlygoms būtinų priemonių rezervą. Visi ekspertai šiandien, kaip blogiausią išdavą, akcentuoja paniką. Tačiau ramybė gali tvyroti, kai viską žinai, kaip nelaimės atveju gelbėsies pats ir gelbėsi kitus. Panika visada kyla iš nežinojimo, ką turėsiu daryti, kur bėgti, slėptis, važiuoti... Su rajono Ekstremalių situacijų komisijos pirmininku Tomu Armonavičiumi kalbamės apie mūsų rajono gyventojų veiksmų, jei prasidėtų karas, planą.

--- Vasario 23 dieną Vyriausybė pritarė Aplinkos ministerijos Lietuvos saugomų teritorijų valdymo sistemos pertvarkai, po kurios kaip atskiro juridinio vieneto nebeliks Žagarės regioninio parko direkcijos, gyvavusios beveik 25-erius metus. Iki liepos 1-os dienos dar vadovaujantis Žagarės regioninio parko direktorius Mindaugas Balčiūnas sako, kad kol kas nė viena pertvarka stambinant įstaigas šalyje gerų rezultatų nedavė ir vargu, ar po šių pokyčių Žagarėje dar vyks tiek pat projektų, kiek jų darė saujelė – vos devyni žmonės (visi specialistai ir darbininkai), dirbantys šioje įstaigoje. Tačiau veikla nenutrūksta: nors nesulaukta finansinės paramos iš Lietuvos kultūros tarybos, pasiryžta ir šiemet organizuoti Vyšnių festivalį. Jo metu surinktos lėšos už bilietus bus skiriamos humanitarinei pagalbai ukrainiečiams.

Plačiau bei kitos rajono naujienos šeštadienio laikraštyje.