„Sidabrės“ nuotr.

Birželio 4 d. „Sidabrės“ numeryje:

--- Jei mačiau toliau negu kiti, tai todėl, kad stovėjau ant milžinų pečių. Taip yra pasakęs anglų fizikas, matematikas, astronomas, alchemikas, filosofas Izaokas Niutonas. Įprasta manyti, kad jis turėjo omenyje savo mokslinius pasiekimus, kuriuos lėmė pirmtakų atradimai. Dalis šios frazės labai patiko Joniškio ligoninės administracijai, įkūrusiai garbės galeriją buvusiems ligoninės darbuotojams, kurių dėka gydymo įstaiga išauginta. Todėl ir šių dienų medikams, stovėjusiems ant pirmtakų milžinų pečių, toliau matyti – šiandien ligoninė yra inovatyvi, populiari tarp pacientų iš visos šalies kampelių. Net LR Prezidentas Gitanas Nausėda ką tik antrojo rinkimų turo politiniuose debatuose sakė, Joniškio rajono savivaldybei pasisekė turint tokį ligoninės vadovą kaip Martynas Gedminas, kuris yra vienas iš geriausių gydymo įstaigų vadovų Lietuvoje, todėl ir sveikatos apsaugos reforma čia vyksta sėkmingai. Galerijos atidarymo dieną su didele pagarba padėkota ir į užsitarnautą poilsį išlydėti vidaus ligų gydytojai Marytė Gabrėnienė ir Kęstutis Rusteika bei bendrosios praktikos slaugytoja Nijolė Dvelienė.

--- Bulviakasis pavasarį! Kad tai įmanoma, gegužės 30-ąją įrodė ūkininkai Zakai iš Gataučių, šeimos ūkyje daržoves auginantys jau nuo 2002 metų. Paskutinėmis pavasario dienomis šeima, kurioje ūkininkauja tėvai Asta ir Kęstutis, sūnų Sauliaus ir Kęstučio bei dukros Eglės šeimos, ant prekystalio Gataučiuose ir Šiauliuose jau padėję pirmąjį šviežių bulvių derlių. Toks ankstyvas bulviakasis paskutinėmis pavasario dienomis nustebino ir pačius ūkininkus – taip anksti šviežio bulvių derliaus per visą savo daržininkystės istoriją dar nėra kasę. Pernai pirmasis šviežių bulvių derlius pasirodė birželio 14-ąją, 2022 metais – birželio 8-ąją.

--- Joniškio rajono taryba nusprendė nekeisti Miesto aikštės Joniškyje pavadinimo į Jonų ar Vyskupo Jono aikštės, kaip siūlė visuomenininkai. O gatvių pavadinimai "desovietizuoti". Žagarėje ir Žvelgaičių kaime P. Cvirkos gatvė pervadinta į Simono Daukanto, o Salomėjos Nėries gatvė Žagarėje – į Neries gatvę.

Plačiau bei kitos rajono naujienosantradienio laikraštyje.