„Sidabrės“ nuotr.

Gegužės 9 d. „Sidabrės“ numeryje:

--- Joniškio rajono taryba ketvirtadienį svarstys siūlymą suteikti Rotušės pavadinimą gatvei, einančiai nuo Miesto aikštės pro Paštą iki prekyvietės. Šioje erdvėje kadaise stovėjo senoji miesto rotušė. Idėjos iniciatorius archeologas, kultūros istorikas dr. Ernestas Vasiliauskas, Klaipėdos universiteto docentas, akcentuoja, jog tai būtų svarbus žingsnis toliau įprasminant daugiau nei keturių šimtmečių Joniškio savivaldos istoriją.

--- Joniškio rajono meras Vitalijus Gailius šią kadenciją turės du pavaduotojus ir jau pasirinko jų kandidatūras. Abu jo komandoje dirbo ir ankstesnėse kadencijose. Rajono Taryba ketvirtadienį spręs, ar pritarti mero pasirinkimui.

--- Lietuviškas žodis, kalba ir knyga – visada greta. Justinas Marcinkevičius rašė: „Nedidelis tas mūsų gimtosios literatūros sodas. O iš kur jis bus didelis, jeigu istorija ir laikas negailestingai jį kirto, galingesni kaimynai rovė ir laužė, visokie nepritekliai, vargai ir ligos retino, skynė...“ Užtat, visko tiek iškentėję, ją mylim, tausojam, globojam. Tam ir atmintiną dieną turim – sekmadienį, gegužės 7-ąją, kartu su Motinos diena Lietuva minėjo Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną. O savaitę anksčiau Joniškio Jono Avyžiaus viešojoje bibliotekoje apdovanotos malonaus pripažinimo iš savo kolegų sulaukę geriausios metų bibliotekininkės.

--- Praėjusią savaitę redakcija sulaukė skaitytojo signalo – prie Smalių kaimo tvenkinio kažkas, nepaisydamas jokių taisyklių ir žmogiškos moralės, neseniai atvežė ir išvertė didžiulį kiekį šiukšlių. Kaip tai įmanoma ir kodėl niekadėjų niekas negaudo ir nebaudžia, klausė skaitytojas. "Sidabrei" pradėjus aiškintis situaciją, paaiškėjo, kad tai Bertaučių kaimo bendruomenės narių, susivienijusių akcijai "Darom" ir Platonio paupyje nuo Smalių link Buivydžių surinktas, sužvejotas šlamštas, teršiantis aplinką, badantis akis netvarka. Bėda ta, kad akcijos dalyviai su tomis šiukšlėmis dar turėjo pasivažinėti po rajoną. Kai jų niekas neįsileido, nepriėmė – akcijos dalyviai gamtoje surinktas atliekas ... grąžino tiesiog tai pačiai gamtai. Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centro atstovai šią situaciją pavadino nesusipratimu ir dėl to apgailestauja.

Plačiau bei kitos rajono naujienos antradienio laikraštyje.