Joniškis – baltų vienybės sostinė

„Sidabrės“ nuotr.

Rugsėjo 20 d. „Sidabrės“ numeryje:

--- 2000 m. Lietuvos ir Latvijos parlamentai Saulės mūšio dieną – rugsėjo 22-ąją – paskelbė Baltų vienybės diena. Bendri tarpvalstybiniai Baltų vienybės dienos minėjimai yra rengiami nuo 2012-ųjų, vienais metais Lietuvoje, kitais – Latvijoje, vis kitame mieste ar miestelyje. Pernai Kuldygos mieste (Latvija) Joniškis iškilmingai perėmė baltų vienybės sostinės vardą ir į Šiaurės Lietuvos širdį parsivežė baltų vienybės ugnį – Lietuvos ir Latvijos bendrystę simbolizuojantį aukurą.

--- Šeštadienį Baltų vienybės dienos proga Joniškyje viešėjo LR Seimo Tarpparlamentinių ryšių su Latvijos grupės, kuriai vadovauja Kęstutis Masiulis, nariai, tarp kurių – ir mūsų Seimo narys Liudas Jonaitis, susitiko su Latvijos Respublikos Seimo Bendradarbiavimo skatinimo su Lietuvos Seimu grupės nariais. Mūsų Seimo narys Liudas Jonaitis "Sidabrę" informavo apie džiugų ir labai viltingą susisiekimo ministerijos parengtą planą uždegti žalią šviesą reguliaraus susisiekimo keleiviniam traukiniui Vilnius-Ryga. Pasak L. Jonaičio, prie šio projekto jau lyg ir norėtų prisijungti estai, tad reguliarus maršrutas, nusidrieksiantis iki Talino, taptų dar ekonomiškesnis.

--- Praėjusį ketvirtadienį Jakiškių kaime vietos gyventojus suerzino kelininkai: iš dangaus lietus pila kaip iš kibiro, o kelininkai, apsisiautę apsiaustais, užsidėję gobtuvus, technikos pagalba remontuojamoje kaimo gatvėje lyg niekur nieko į duobes pila karštą asfalto masę."Negalėjom žiūrėti, kad taip nuvertinamas kaimo žmogus, kad jam bet kaip paklota kelio danga bus gera... Šaukėm, ką jūs darot? Matyt vienas iš darbų vadovų pasiskambino kam reikia, ragelį padėjo ir toliau darbus organizuoja", – "Sidabrei" pasakoja laikraščio skaitytojai.

Plačiau bei kitos rajono naujienos antradienio laikraštyje.