Joniškis turi karalienės antrininkę

Nuotr. iš asmeninio G. V. Lataičių albumo

Gruodžio 10 d. „Sidabrės“ numeryje:

--- Šią savaitę gražų gyvenimo jubiliejų – 90-metį – pasitiko daugeliui joniškiečių žinoma moteris Gina Lataitienė, ilgametė Joniškio poliklinikos vyresnioji medicinos sesuo, kurią atmena kelios rajono žmonių kartos, su meile kalba buvusios bendradarbės. „Alma Adamkienė“ – kuo tolyn, tuo dažniau taip Giną Lataitienę pavadina ne vienas pažįstamas, dėmesį atkreipiantis į moterį, kuri su amžiumi darosi vis labiau panašesnė į LR Prezidento Valdo Adamkaus žmoną Almą – tokia pat stilinga, žavi, elegantiška. Ir amžius karališkas.

--- Turbūt retas iš mūsų neprisimintų pasakos, kurioje gražioji Snieguolė nuo piktos ir pavydžios pamotės–karalienės priversta sprukti į mišką. Tik ten ji gali pasislėpti pas nuostabius septynis nykštukus – Čiaudalių, Gudruolį, Linksmuolį, Miegalių, Drovuolį, Kvailelį ir Niurzglį. Nepaprastų nykštukų, bet kur kas daugiau nei septynis, rastume ir joniškietės Birutės Stankienės kalėdine nuotaika spinduliuojančiuose namuose. Ant laiptų, sofos, prie veidrodžio pasitinka būreliai kepurėtųjų barzdočių su ilgomis nulinkusiomis kepurėmis. Lietuvos geležinkeliuose budėtoja dirbanti moteris savo laisvą laiką atiduoda pasakai – šių mažų žmogučių siuvimui.

--- Lygiai prieš ketverius metus Kepalių žemės ūkio bendrovės pieno ūkis balansavo ant ribos. Antanas Milašius, šiaip jau pagal išsilavinimą agronomas, paskirtas vadovauti bendrovei su misija: padaryti pieno ūkį pelningą ir efektyvų. Užduotis buvo labai rimta, tačiau ne beviltiška. Per paskutinius ketverius metus žemės ūkio bendrovė "Kepaliai" Lietuvoje minima tarp efektyviausių, perspektyviausių ir sparčiausiai augančių.

Plačiau bei kitos rajono naujienos šeštadienio laikraštyje.