Joniškyje lankėsi ministrai

Liepos 3 d. „Sidabrės“ numeryje:

--- Penktadienį miesto gimtadienį pradėjusiame švęsti Joniškyje lankėsi Švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė, kuri kartu su savo komanda ir Savivaldybės administracija aptarė rajono švietimo situaciją, Rugsėjo 1-osios pasiruošimo darbus bei pažangos programos „Tūkstantmečio mokyklos“ įgyvendinimo perspektyvas. Penktadienį rajone lankėsi ir LR kultūros ministras Simonas Kairys su komanda, siekiantys parodyti, kad ministerijai yra svarbi visa Lietuva. Vizitą Joniškyje ministras pasirinko neatsitiktinai: jam Joniškis ir rajonas yra įdomi vieta su dideliu potencialu. Ministras gyrė rajono valdžią už pastangas ir prisidėjimą prie kultūros darbuotojų atlyginimų kėlimo. Šiuo metu Joniškio rajono kultūros darbuotojų atlyginimų vidurkis yra didesnis už šalies kultūros darbuotojo atlyginimo vidurkį.

--- Atrodo jau tapo tradicija: kaip tik miesto šventė – taip joniškiečiams paskleidžiamas skysto mėšlo šleifas. Nors pastarąsias kelias savaites tvyro didžiuliai karščiai, prie kokių laistyti laukus skystu mėšlu ir srutomis draudžiama, tačiau realybė tokia, kad tvarkos sau, tręšimo darbai – sau. Ketvirtadienio popietę rajono Savivaldybėje skubiai sušauktas atsakingų institucijų, atsakingų už tręšimo skystu mėšlu darbus, tvarkas ir kontrolę, posėdis.

--- Gidė Dalia Motik išradinga – muziejininkai, istorikai gyventojams ir svečiams pasakoja miesto istoriją, kuri siekia praėjusius amžius, prieškarį, neramų pokarį, o ji sugalvojo miestiečius ir miesto svečius pavedžioti ten, apie ką niekas net užsiminti nedrįsta – mūsų miesto 1970–1975 metų takais, kada madoje karaliavo krimplinas, liaudyje vadintas kremplenu ar kremplinu. Prisiminimų ekskursija taip ir pavadinta „Krimplino laikai“.

 

Plačiau apie Odetos Pamerneckaitės pastelės paveikslų ir interjerinių lėlių parodą, Joniškio „Saulės“ pagrindinės mokyklos Dienos užimtumo centro 15 metų gimtadienį bei kitos rajono naujienos šeštadienio laikraštyje.