Jubiliejinis eiliukų ir eiliažodžių kūrėjos vakaras

Asmeninio albumo nuotr.

Gegužės 14 d. „Sidabrės“ numeryje:

--- Gegužės 10-ąją Joniškio Raudonoji sinagoga prisipildė poezijos – trapaus, metaforiško, stebinančio „dvigubu“ ar net „trigubu“ dugnu ir kartu šmaikštaus, sprogdinančio paradoksalumu bei emocijomis žodžio, kurį savo būties ir buities kasdienybėje tarsi metraštininkė užrašo ilgametė „Audruvės“ literatė, buvusi klubo vadovė, visuomenininkė Regina Briedytė. Jos 70 metų sukakčiai skirtas vakaras, kurį organizavo Jono Avyžiaus viešoji biblioteka, sukvietė didelį būrį kūrybos gerbėjų, bendraminčių, buvusių bendradarbių, bendramokslių, bičiulių. Reginos sukurtas naujažodis „eiliukai“ tąsyk skambėjo ne vienose lūpose ir visus atėjusius aptaškė poetiniais purslais, pažadinančiais nesibaigiančiam pažinimui.

--- Vynuogines sraiges Lietuvoje leidžiama rinkti nuo jų vegetacijos pradžios gegužės 1 d. iki liepos 1 dienos. Darbo neturintiems asmenims toks užsiėmimas – visai pelningas. Štai Kriukuose gyvenantis Gražvydas Bertulis per 2-3 valandas, po pirmojo gegužės mėnesio pradžios lietaus, buvo pririnkęs net 50 kg sraigių. Už tokį kiekį oficiali delikateso supirktuvė, esanti tuose pačiuose Kriukuose, sraigių rinkėjui atseikėjo 30 eurų.

--- Jurdaičių socialinės globos namuose antradienį vyko pirmoji didelė šventė po ilgo pandeminio laikotarpio. Ji buvo išskirtinė – šimto metų sukaktį pasitiko šių namų senolė Joana Stankutė. Guvi močiutė su jauduliu priėmė sveikinimų puokštes, klausėsi gausių linkėjimų, prieš tai artimiems darbuotojams užsiminusi ir nustebinusi klausimu: „O tai kas mane prižiūrės, jeigu aš dar ilgai gyvensiu?“ Ilgaamžė, likusi viena, kadaise buvo globojama geraširdžių savo kaimo žmonių, turbūt todėl taip įsirėžė jai mintis, kad be kitų neišgyventų.

--- Žurnalistinių tyrimų ir konsultacijų grupės žurnalas "Reitingai" kiekvienų metų gegužės mėnesį visuomenei pristato savo pavasarinius tyrimų rezultatus. Trečiadienį jau devintą kartą pristatyti 2019-2020 mokslo metų pabaigos skirtingų švietimo bei aukštojo mokslo institucijų reitingai ir vertinimai pagal daugelį parametrų. Kaip "Sidabrės" laikraščiui sakė žurnalo "Reitingai" žurnalistė Jonė Kučinskaitė, vertinant gimnazijas, tradiciškai buvo atskirtos mokyklos, kurios mokinius atsirenka ir kurios priima mokinius pagal taip vadinamą teritorinį principą.

Plačiau apie mūsų rajono gimnazijų reitingus bei kitos rajono naujienos šeštadienio laikraštyje.