Juodeikių seniūnaitė: „Kaime kaimynas kaimynui visada padės“

Gaižaičių seniūnijos nuotr.

Spalio 21 d. „Sidabrės“ numeryje:

--- Gaižaičių seniūnijoje Juodeikių seniūnaite vėl išrinkta Violeta GINČIENĖ sako, jog pati niekur kitur negalėtų gyventi – tik kaime. Juodeikiai, nors pats rajono pakraštys, bet ne užkampis. Bendruomenės žmonės garsėja bendruomeniškumu, puoselėjama aplinka ir saugoma istorine atmintimi. Traukia ekskursijos žiūrėti juodeikiečių išsaugoto Lietuvai Vytauto Didžiojo paminklo, Tėvo Stanislovo namelio, trijų šimtų metų Buivydo ąžuolo, Mūšos tyrelio. „Tik patys labai sumažėję esame, – sako seniūnaitė. – Kai pasižiūrime vieni į kitus ir į tai, kad nebeturime nei mokyklos, nei pašto, nei parduotuvės, tada pajuokaujame, kad greitai Vytautas Didysis pats vienas stovės.“

--- Joniškio Mato Slančiausko progimnazija rytoj, šeštadienį pasitinka 45-erių metų sukaktį, džiaugdamasi šiemet pasiektu vaikų rankomis kurtų paukščių, papuošusių medį, rekordu, integruota etnokultūros, kartu su tvarumu ir šiuolaikinėmis technologijomis, kryptimi, gamtos mokslų puoselėjimu, sportu, interaktyviu parku, kuris skirtas visiems, besidomintiems gamta, etnine kultūra, ne tik pačiai progimnazijos bendruomenei, bendradarbiavimu su įvairiomis rajono įstaigomis ir nuoširdžia partneryste su aktyvių tėvų klubu. Mokykla, jauniausia rajone tarp bendrojo ugdymo įstaigų, turi savas tradicijas: kasmet rengiamą tautosakininko, šviesuolio Mato Slančiausko savaitę su visa puokšte renginių, integruotų pamokų, naktines mažųjų ir vyresnėlių laukiamas stovyklas, „Kibirkštėlės“ festivalius ir kt.

--- Joniškio rajono savivaldybėje nesakoma nei „taip“, nei „ne“ tolesniam vadinamosios „čekiukų“ istorijos tyrimui. Klausimas įstrigęs ir Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) nesulaukia atsakymo, ar bus atliktas papildomas vertinimas, kaip visą praėjusią kadenciją, o ne tik paskutiniais kadencijos metais Joniškio rajono tarybos nariai naudojo iš biudžeto gaunamas vadinamąsias kanceliarines išmokas.

Plačiau bei kitos rajono naujienos šeštadienio laikraštyje.