„Sidabrės“ nuotr.

Gegužės 14 d. „Sidabrės“ numeryje:

--- Melnių kaimo gyventojai Vandai Kundrotienei lemtis įteikė siurprizą, kad pati, būdama garbingo amžiaus, turi pasirūpinti negalios ištiktu sesers sūnumi. Atrodytų, turėtų būti atvirkščiai. Bet gyvenimas mėgsta pokštus krėsti. Ir su tuo nepasiginčysi, nei išsižadėsi, nei pamesi. Vanda Kundrotienė, priėmusi gyvenimo siunčiamą išbandymą, dėkoja Aukščiausiajam ir likimui, suvedusiam su nuostabiais žmonėmis, kurie jai skirta našta kantriai, rūpestingai ir nuoširdžiai dalinasi. Tie rūpestingi žmonės yra Vandos geležinė siena, už kurios neužpučia jokie vėjai, į kurią visada pati gali atsiremti. Kas gi tie žmonės? VšĮ Joniškio socialinių paslaugų ir užimtumo centro individualios priežiūros darbuotojos Ieva Lukošiūtė ir Lina Girdžiuvienė yra komanda, pakaitomis besirūpinanti dviem specialiosios nuolatinės slaugos ir pagalbos poreikį turinčiais rajono gyventojais. Vandos Kundrotienės geras, šiltas žodis be jokios abejonės širdį paglosto, juk darbas su ligoniu nėra toks lengvas, kaip gali atrodyti.

--- Gegužės 15 dieną minima Tarptautinė šeimos diena. Jungtinių Tautų iniciatyva ji pradėta minėti nuo 1994 metų ir skirta ne tik atkreipti bendruomenės dėmesį į šeimos svarbą, bet ir į šeimos problemas. Apie sunkumus patiriančių šeimų situaciją kalbamės su Joniškio rajono Vaiko ir šeimos gerovės centro atvejo vadybininke Kristina Rimkuviene. Ji daugiau nei dešimt metų dirba socialinio darbo srityje, iš savo patirties gali palyginti, kokie pokyčiai pastarąjį dešimtmetį yra įvykę ir vyksta padedant šeimoms spręsti problemas.

--- Atrodo visai neseniai, tik prieš 20 metų tuometinis Savivaldybės administracijos direktorius Kostas Vozbutas pasirašė įsakymą, kuriuo leido tuometinėje antroje vidurinėje mokykloje atidaryti Specialiojo ugdymo skyrių vaikams su negalia. Mažai tada kas tikėjo, kad pavyks į bendrojo lavinimo mokyklos bendruomenę integruoti šiuos vaikus, iki tol augusius tarp keturių namų sienų. Bet tai įvyko. Šiandien, švenčiant labai jaunatvišką Specialiojo ugdymo skyriaus jubiliejų, yra kokiais pasiekimais pasidžiaugti – šiuo metu čia mokosi 63 mokiniai, juos ugdo 36 darbuotojai.

Plačiau bei kitos rajono naujienosantradienio laikraštyje.