Kalėdų senelio laiškai yra gerumą dauginantis stebuklas

Nuotraukos iš asmeninio P. Gestauto albumo

Gruodžio 29 d. „Sidabrės“ numeryje:

--- Turbūt nė vienas neužaugome neparašę Kalėdų seneliui laiško, kuriame išsakydavome savo slapčiausius norus ir svajones. Tokius laiškus kadaise, savo vaikystės metais, rašydavo ir Paulius Gestautas. „Bet niekada nesu gavęs atsakymo. Tik dovanas po eglute. Kadangi išpakavęs rasdavau tai, apie ką laiškuose užsimindavau, tikėjau, kad Kalėdų senelis egzistuoja, džiaugdavausi tuo nematomu ryšiu, tačiau kankindavo klausimas, kodėl jis man niekada neatsako?“ – į savo vaikystės metus nusikelia aukštas vaikinas, Vilniaus universitete baigęs tarptautinio verslo valdymo studijas, šiandien – tarptautinės farmacijos įmonės logistikos specialistas. Pauliui – 25-eri. Ir ta vaikystės mintis, kodėl Kalėdų senelis vaikams neparašo atsakymų, jam šiemet padiktavo genialią idėją – laisvu laiku Paulius savo jėgomis įkūrė internetinę parduotuvę, susikūrė internetinę svetainę, paskyras instagrame, socialiniame tinklapyje facebook, pats ėmė tvarkyti buhalteriją, ieškoti marketingo kanalų ir nuo spalio pasinėrė į darbymetį – rašo vaikams Kalėdų senelio laiškus.

--- Visi turbūt gerai žino kasmet TV3 televizijos ir SEB banko organizuojamą paramos projektą „Išsipildymo akcija“, kuris sėkmingai gyvuoja jau nuo 2003 metų. Jau devynioliktus metus skaičiuojanti tradicija kasmet ištiesia ranką tiems, kuriems Lietuvos žmonių pagalbos reikia labiausiai – itin sunkiomis ar retomis ligomis sergantiems vaikams. Per daugelį metų „Išsipildymo akcija“ pavirto reiškiniu, kuris tapo jautrus, žinomas ir mylimas daugelio Lietuvos žmonių – ji tapo mūsų visų. Šių metų „Išsipildymo akcija“ sujaudino keturiolikamečio Rimanto iš Linkaičių istorija. 14 metų berniukas iki šiol yra pergyvenęs net 16 didesnių ir lengvesnių intervencinių chirurginių operacijų, šių metų rudenį dėl ligos neteko kairės kojos, kairės rankos piršo. Reta liga, Rimantas – 128-tas pasaulyje. Pastaruoju metu nerimą kelia kita, sveikoji koja. O ji tiek ir sveikesnė, kad neamputuota, tačiau simptomai grėsmingi.

--- 2021 m. geriausių šalies gimnazijų 50-tuke pagal dėstomus dalykus galima rasti ir mažų rajoninių gimnazijų, kurios abiturientus valstybiniams brandos egzaminams ir aukštosioms mokykloms parengia ne blogiau nei elitinės didmiesčių gimnazijos. Į šalies gimnazijų, geriausiai išmokančių informacinių technologijų, 50-tuką šiemet pateko Joniškio „Aušros“ gimnazija, iš praėjusiais metais 157-tos vietos šiemet šoktelėjusi į 39-tą.

Plačiau bei kitos rajono naujienos trečiadienio laikraštyje.