Kalinių sukčiavimo planą įgyvendino ir joniškiečiai

„Sidabrės“ nuotr.
Kybartų pataisos namuose-atviroje kolonijoje bausmę atliekantys kaliniai sukūrė sukčiavimo modelį, kaip iš patiklių žmonių, artimiesiems, pažįstamiems padedant, išvilioti gražias pinigų sumas. Prie šio modelio prisidėjo ir kalintis joniškietis, į nusikaltimo tinklą įtraukęs tuomet dar nepilnametį brolį ir buvusią žmoną
Joniškio rajone gyvenanti J. M. ir jos buvusio sutuoktinio brolis Ž. J., kuriam neseniai sukako aštuoniolika, už tai, kad talkino Kybartų pataisos namuose–atviroje kolonijoje bausmes atliekantiems asmenims sukčiauti, stojo prieš Šiaulių apylinkės teismo Joniškio teismą.
Už grotų sėdintys nuteistieji, tarp jų – teisiamųjų joniškiečių buvęs vyras ir brolis – apgaule iš vienos įmonės, esančios kitame Lietuvos pakraštyje, išviliojo daugiau kaip 80 tūkst. eurų, o laisvėje esantys ir jiems talkininantys joniškiečiai tais sukčiavimo būdu įgytais pinigais nusikaltėliams padėjo manipuliuoti – išgrynintą sumą išsiuntinėdavo kalinių nurodytais adresais.

Šioje istorijoje vienos baudžiamosios bylos neužteks, vyksta ne vienas ikiteisminis tyrimas. Tačiau viena byla, kurioje nuosprendis paskelbtas kaliniams talkinusiems joniškiečiams jau baigta ir pasiekė teismą. Šiaulių apylinkės teismo Joniškio teismo rūmuose priimtas baudžiamasis įsakymas įsigaliojo už grotų sėdinčių asmenų laisvėje esantiems dviems bendrams iš artimos aplinkos, kurie pripažinti kaltais už apgaule savo ar kitų naudai įsigytą svetimą turtą – pinigus.
Ši istorija padės suvokti, kaip iš tiesų nelaisvės atėmimo vietose bausmes už kitus nusikaltimus atliekantys asmenys sugeba prasimanyti pinigų, kaip įgauna žmonių pasitikėjimą, apsuka aplink pirštą ir ištuština jų sąskaitas. Svetimais pinigais sukčiai žongliruoja neįtikėtinu greičiu – per akimirką išviliotais pinigais vieni per kitus dalinasi tarsi fantais.

 

Plačiau gruodžio 5 d. "Sidabrės" laikraštyje