Kalnelio gyventojai sukilo prieš vėjo jėgainės kaimynystę

Birželio 28 d. „Sidabrės“ numeryje:

--- Joniškio seniūnijos Kalnelio kaimo gyventojai nepritaria vėjo elektrinės (VE) statybai šalia kaimo ir šios planuojamos ūkinės veiklos poveikio aplinkai vertinimo ataskaitai. Per 100 gyventojų pasirašė nepritarimo raštą ir tikisi, jog bus išgirsti. Panašu, kad buvo išgirsti – statytojas šios VE nebeplanuos.

--- Sandra Grigaliūnienė – joniškietė, mūsų žmonėms geriau pažįstama pagal mergautinę Danasaitės pavardę, nutekėjusi į kaimyninio Pakruojo rajono Pašvitinio miestelį, kur buvus, kur nebuvus, grįžta į gimtą miestą ir rajoną ne vien aplankyti savo tėvų, draugų. Jau penkeri metai grįžta su savo teikiamomis mobiliomis valymo paslaugomis – pagalbos šiandieniniame, skubančiame gyvenime reikia vis dažniau – ir jaunoms mamoms, ir aktyviems verslininkams, ir pasiligojusiems senjorams. Ypač pagyvenusiems žmonėms, kuriems palaikyti švarą namuose nebeužtenka jėgų ir sveikatos, o jauniems ir daug dirbantiems trūksta laiko. Mobilių valymo paslaugų verslą išplėtojusi Sandra itin paklausi, jos atliekamų paslaugų geografija jau peržengė ir Joniškio, ir Pakruojo rajonų ribas.

--- Naujoje Joniškio miesto žiedinės sankryžos, jungiančios Statybininkų–V. Kudirkos–Pakluonių gatves, kalnelyje prieš miesto šventę paleistos ganytis žavingos avytės, su lengvomis, tarsi dangaus debesėliai, žydinčiomis garbanomis. Tai ne vienkartinė Joniškio žemės ūkio mokyklos dovana miestui – avytė ir avinas čia įsikūrė ilgam, šiomis kompozicijomis mokykla įsipareigojo rūpintis, laistyti visą sezoną. O rudenį ar kitų metų pavasarį jų porelę žada papildyti dar ir dviem tokiais pat žydinčiais jaunikliais. Avytės tarsi kuria ir pratęsia bendrą gyvūninės kilmės Joniškio miesto, žemdirbiško rajono centro, papuošimų tematiką. Pakeliui į Šiaulius esančioje žiedinėje sankryžoje prieš keletą metų kelininkai pastatė tris spalvotas metalines karves.

Plačiau bei kitos rajono naujienos penktadienio laikraštyje.