Karė-savanorė prieš Kalėdas telkia gerumą

M. Ožalaitės asmeninio albumo nuotr.

Lapkričio 27 d. „Sidabrės“ numeryje:

--- 23-ejų Milda Ožalaitė, Krašto apsaugos savanorių pajėgų 606 Joniškio kuopos karė-savanorė, dar pernai, gražiausioms šventėms ant nosies, pasižadėjo, kad sekančioms šventėms kalėdinę eglutę pasipuoš rankų darbo žaisliukais – nori ne masinės gamybos, o išskirtinių papuošimų savo žaliaskarei. Karė-savanorė ne kokia menininkė, bet kalėdiniai žaisliukai vis tiek gavosi išskirtiniai. Prigaminusi tiek, kad jau savo Kalėdų eglei papuošti užteks, užsimojo jų pagaminti dar 100 vienetų – jautrių karės rankų tvariniai keliauja po Lietuvą ir pasaulį į gerų žmonių namus – įsigydami karės-savanorės rankų darbo žaisliuką žmonės prisideda prie jaunos Tėvynės gynėjos sumanytos asmeninės gerumo akcijos vaikams su negalia.

--- „Liolė“, – kadaise, prieš daugiau kaip du dešimtmečius, neištardamas Lauros vardo, pašaukė kaimynų mažametis berniukas. Pas Vaitiekūnus tą vasarą besisvečiavę giminaičių vaikai nusiklausė ir taip patiko, kad jų lūpose tas vardas nuskambėjo per visą Kurmaičių kaimą. Liolė! Liolė! Nuo to karto atvažiavę pusbroliai Lauros Vaitiekūnaitės kitaip ir nebevadino. Taip Laura tapo Liole. Mergaitė, žiūrėdama to meto serialus, įsistebeilydavo į vestuvių scenas, kurios jai atrodė kaip svarbiausias, gražiausias gyvenimo įvykis. Net slapčiausiam širdies kamputyje mergaitė tada dar nenumanė, kad tokias įsimintinas šventes ateityje ji kurs pati. Šiandien Laurai sklandžios vestuvių iškilmės išties užima labai svarbią vietą darbotvarkėje – jau keleri metai ji Vilniuje ir aplink sostinę yra žinoma vestuvių planuotoja ir koordinatorė.

--- Dažnas žagarietis, joniškietis ar bet kuris Žagarės istorija besidomintis žmogus žino, kad iš šio miesto kilę daug ryškių žydų tautybės asmenybių, gyvenime pasiekusių didelių laimėjimų. Net ir tas, kas istoriją paliko dar mokyklos suole, greičiausiai bus girdėjęs apie Vysockio arbatą, kurios aromatu mėgavosi dar carinės Rusijos imperijos gyventojai, o ir vėliau palikuonims valdant fabrikus ji buvo plačiai tiekiama ir gaminama iki šiol. Kolonimas Zeev Vysockis gimė Žagarėje neturtingų žydų šeimoje, bet per gyvenimą pasiekė tiek, kad prieškario Rusijai tiekė net du trečdalius visos joje išgeriamos arbatos, prekiavo ne tik arbata, bet ir aliejumi, jo bendrovės kapitalas siekė 50 milijonų rublių; ši asmenybė pasižymėjo ir labdaringa veikla – rėmė žydų mokyklų statybas, įsteigė savo vardo literatūrinę premiją.

Plačiau bei kitos rajono naujienos šeštadienio laikraštyje.