Krašto apsaugos savanoris: nuo eilinio iki kapitono

Asmeninė nuotr.

Lapkričio 21 d. „Sidabrės“ numeryje:

--- 38-erių Modestas Gendvilas darbo dienomis yra labai svarbus sraigtelis vienoje tarptautinėje transporto-logistikos įmonėje, organizuoja tarptautinius pervežimus Europos Sąjungoje ir yra įmonės vieno iš padalinių vadovas. Jaunas tėvelis nuo vasaros vakarais ant rankų sūpuoja savo pirmagimį, o savaitgaliais skuba į Krašto apsaugos savanorių pajėgų Prisikėlimo apygardos 6-osios rinktinės 606-osios Joniškio pėstininkų kuopos mokymus ir pratybas. Toks yra M. Gendvilo gyvenimo tempas. Krašto apsaugos savanoris, dirbantis civiliniame gyvenime, o laisvalaikiu besirūpinantis krašto saugumu vienoje ir toje pačioje, gimtojo Joniškio krašto kuopoje, per tuos du dešimtmečius ąžuolu užaugo – nuo eilinio iki kapitono. Tai retas pasiekimas Lietuvos savanorių pajėgose.

--- 2015 metais kapitališkai sutvarkytas žvyrkelis Mekiai–Meškuičiai Joniškio r. šiandien atrodo baisiau nei prieš remontą. Taip sako vietos žmonės, tuo keliu nuolat su reikalais ar į darbą keliaujantys. Seniūnaičio ir kaimo bendruomenės pirmininko Gedimino Jančausko žodžiais, kelias buvo rekonstruotas idealiai, tačiau džiaugsmą teikė tik kokius 2-3 metus. Kodėl? Kokios priežastys? Vieni mano, kad dėl to kalti kelininkai, neva prastai kelią sutvarkę. Kita dalis kaimo žmonių įsitikinusi, kad didžiausią žalą būtent šiam žvyrkeliui daro ūkininkai, žemės ūkio bendrovės, purvinais ratais išvažiuojantys iš savo laukų, juodžemiu užteršiantys kelio gruntą ir taip gadinantys kelią.

--- Penktadienio vakarą Joniškio rajono literatų klubas „Audruvė“ literatūros mylėtojus, skaitytojus ir bičiulius pakvietė į 47-ąjį gimtadienį kartu su Kauno rašytojais. Baltojoje sinagogoje skambėjo audruviškių ir svečių poezijos posmai, proza, muzikos akordai, kuriuos sujungė pokalbių intarpai. Paliestos pačios įvairiausios temos – nuo karo iki meilės, sinagogos erdvėje skleidėsi dramatiški skaudžių praeities įvykių momentai, o juos keitė humoro kupini poetiniai impulsai.

Plačiau bei kitos rajono naujienos antradienio laikraštyje.