Kunigas Ričardas Doveika ragino džiaugtis gyvenimu

„Sidabrės“ nuotr.

Spalio 31 d. „Sidabrės“ numeryje:

--- Artėjant susikaupimo metui – Visų šventųjų ir Vėlinių dienoms – Žagarės dvaro rūmuose gyventojus pokalbiui ir gilesniems apmąstymams pakvietė Jono Avyžiaus viešosios bibliotekos Stungių filialo kvietimu apsilankęs kunigas, Vilniaus Šv. Juozapo parapijos klebonas Ričardas Doveika. „Jūsų gyvenimas man yra dar viena Evangelijos knyga“, – susirinkusiems sakė dvasininkas, kvietęs džiaugtis gyvenimu, nes tai didžioji dovana, ir svajoti, o tai reiškia – būti laisviems, nes tik laisvas žmogus gali rinktis.

--- Lietuvos Respublikos ambasadoriaus Jungtinėse Amerikos Valstijose taurės krepšinio turnyras tęsia gražią lietuviško krepšinio tradiciją ir skatina JAV lietuvių, gyvenančių skirtinguose mietuose, bendravimą, stiprina transatlantinius ryšius bei Lietuvos strateginę partnerystę su Amerika. Praėjusią savaitę Vašingtone (JAV) surengtas jau 20-tasis jubiliejinis Lietuvos ambasadorės Jungtinėse Amerikos Valstijose Audros Plepytės globojamas krepšinio turnyras, primenantis, kad Lietuva ir JAV yra vienoje komandoje. Džiugiausia naujiena yra ta, kad Ambasadorės taurės turnyro finale susitiko „Joniškis“, po komandos vėliava subūrę krepšinio mėgėjus, gyvenančius įvairiose JAV valstijose, ir „Kalniečiai“ iš Kolorado valstijos. Po atkaklios kovos taurę laimėjo „Joniškio“ komanda, kurios garbę šiemet deramai be pralaimėjimų apgynė Vaidotas ir Audrius Pečiukai, Donatas Kvedaras, Edis ir Ramūnas Pilipūnai, Aurimas Budrys, Robertas Puleikis ir Benas Veikalas.

--- Vėlinių išvakarėse, lapkričio 1-ąją, kai minima visų Šventųjų diena, lankysime artimųjų kapus nešini gėlėmis ir žvakutėmis. Per Vėlines, lapkričio 2-ąją, nuo seno pagerbiami mirusieji. „Malda, išėjusių artimųjų prisiminimas, giminės susitikimas prie šeimos kapo svarbiau nei didelėmis puokštėmis ir žvakėmis nukloti kapai“, – sako Lina Vaitekūnienė, Joniškio istorijos ir kultūros muziejaus muziejininkė. Ji mums primena Vėlinių prasmes, papročius, tradicijas.

Plačiau bei kitos rajono naujienos antradienio laikraštyje.