„Kūrybingumo mokyklos“ prodiuserė iš Joniškio

Asmeninio albumo nuotr.

Lapkričio 11 d. „Sidabrės“ numeryje:

--- Turbūt dar ne vienas prisimena įvairių konkursų laureatę, 2015-ais metais Joniškio jaunimo apdovanojimuose „Jaunimo balso“ nominaciją pelniusią Rūtą Gaškauskaitę – balsingą mergaitę, grojančią smuikeliu. Ta mergaitė suaugo, sukėlusi, kaip pati sako, nemažai šoko mokytojams ir bendramoksliams vietoje muzikos pasirinko logistiką ir prekybą bei gretutines kūrybinio marketingo studijas, o dabar dirba „Kūrybingumo mokyklos“, kuriančios ir per LRT rodomą laidą apie meno ir mokslo sandūrą, projektų vadove bei laidos prodiusere, jau spėjusia parašyti scenarijus keliems laidos filmukams. Dar veikli mergina trejus metus iš eilės dirba „Vilnius Open House“ architektūros festivalio renginių departamento koordinatore, kartu su bendraminčiais organizavo talkas, įrengiant Vilniuje namus ukrainiečiams. Atrodo, kad Rūtos žingeidumo ir entuziazmo užtektų keliems žmonėms.

--- Lygiai trys mėnesiai praėjo nuo viską griovusios audros, kuri pro rajono atskiras gyvenvietes praūžė rugpjūčio 7-osios vidurdienį. Audra pareikalavo moters gyvybės, pridarė milžiniškų nuostolių gyventojams ir viešai infrastruktūrai. Žagarės seniūnijoje vienas iš labiausiai nukentėjusių kaimų – Bandoriai. Kaimo žmonės sako, kad audra nepasigailėjo nė vienos sodybos – kam nuplėšė namo stogą, kam suvarpė ūkinį, išvertė medžius, "iškūlė" javus. Kaip šiandien gyvena Barorių kaimo žmonės? Artėjant žiemai ar visi turi po naują šiltą namų stogą?

--- Žemdirbiai iš visos Lietuvos nuogąstauja dėl šiais metais ženkliai išaugusio žemės mokesčio. Kai kur mokestis didėja kartais, tai kas laukia ūkių? Joniškio rajono žemdirbiams žemės mokestis už turimos nuosavos žemės plotus irgi išaugo. Valstybinės mokesčių inspekcijos duomenimis, 2022 m. 7,3 tūkst. rajono gyventojų, žemės savininkų, sumokėjo 722 tūkst. eurų žemės mokesčio, o 61 juridinis asmuo už ją atseikėjo dar 99 tūkst. eurų. Šiemet iš 7,4 tūkst. rajono gyventojų, žemių savininkų, žemės mokesčio priskaičiuota 950 tūkst. eurų, iš 69 juridinių asmenų – 138 tūkst. eurų. Maždaug trečdalis savininkų žemės mokestį jau sumokėjo. Mūsų rajono žemdirbiai irgi pajuto, kokių žemių vertės išaugo ir kaip su neproporcingu mokesčiu kovos.

Plačiau bei kitos rajono naujienos šeštadienio laikraštyje.