„Sidabrės“ nuotr.

Gegužės 24 d. „Sidabrės“ numeryje:

--- Raštas su beveik pusšešto tūkstančio rajono gyventojų parašų dėl sudėtingos situacijos Joniškio ligoninėje, prašant imtis priemonių užtikrinti nenutrūkstamą Vidaus ligų skyriaus ir Skubios medicinos pagalbos skyriaus darbą naktį savivaldybės tarybos sekretoriate buvo įteiktas ir užregistruotas balandžio 3 dieną. Praėjo daugiau kaip mėnuo: kaip reaguota, gal kažkas padaryta? To klausia į redakciją skambinantys gyventojai. Savivaldybė trumpai teatsako, kad apie pasikeitimus, kai jie bus, informuos. Tuo tarpu, savo poziciją panoro išsakyti rajono tarybos Opozicinės frakcijos atstovai, kurie teigia ne tik negirdintys, kas dar konkrečiai bus daroma, bet susidarę įspūdį, kad valdantiesiems gal nelabai ir reikia ką nors keisti. Ligoninės 2023 metų ataskaitoje, kurioje rašoma ir apie ateities planus, atskirai apie minėtus skyrius neužsimenama, bet kalbama apie reikalingumą ir planus pritraukti vidaus ligų gydytojus, kurių netrukus trūks įstaigai, išėjus iš darbo jau pensijoje esantiems medikams. Pats ligoninės direktorius Martynas Gedminas atvirai sako abejojantis, ar pavyks surasti gydytojų darbui visą parą.

--- Joniškio rajono tarybos komitetai, šią savaitę svarstę Tarybai teikiamus sprendimo projektus, nepritarė projektui pakeisti pagrindinės Joniškio aikštės – Miesto aikštės – pavadinimą į Jonų aikštės/Vyskupo Jono aikštės. O projektą braukti Petro Cvirkos ir Salomėjos Nėries vardus iš gatvių pavadinimų linkę sutartinai laiminti. Pasak mero Vitalijaus Gailiaus, šių gatvių pervadinimas „formuotų tinkamą Joniškio rajono įvaizdį“, nes naikinami su totalitariniu režimu susiję vardai.

--- Žagarės „Fringe“ festivalis pateko į geriausių renginių idėjų ir jų kūrėjų apdovanojimų „Revolution Awards 2024“ finalą. Žagarės kultūros centro organizuojamas tradiciniu tapęs „Fringe“ festivalis, kuris išsiskiria tuo, kad jame į Lietuvos pakraštyje esantį nedidelį miestą suvažiuoja daug profesionalių menininkų, muzikantų, šokių, muzikos, teatro kolektyvų, atvyksta ne tik kūrėjai iš Lietuvos, bet ir įvairių pasaulio šalių.

Plačiau bei kitos rajono naujienos penktadienio laikraštyje.