Likimo nuskriaustųjų namui dar trūksta šildymo

„Tėvo namų“ nuotr.

Gruodžio 8 d. „Sidabrės“ numeryje:

--- Nuošaliame Domeikių kaime nuo 2014 metų veikiančioje benamių sodyboje „Tėvo namai“ nuolat glaudžiasi apie dvi dešimtis likimo nepaglostytų žmonių, turinčių priklausomybių, likusių be pastogės, dažnai ir be artimųjų paramos. Čia galėtų įsikurti ir daugiau tokių gyventojų, tačiau dar vienas sodyboje esantis namas iki šiol tinkamai neįrengtas, trūksta lėšų. Sutvarkius minėtą pastatą sodyboje „Tėvo namai“ būtų galima išgelbėti dar 10 žmonių, priimant juos gyventi. Nuo praėjusių metų prieškalėdinio laikotarpio buvo renkami pinigai namo renovacijai, bet jų vis dar nepakanka, juolab kad per šiuos metus gerokai pabrango statybinės medžiagos.

--- Joniškietė Ieva pamena, kaip kadaise į jų šeimos buto duris pasibelsdavo vienų kaimynų vaikai ir prašydavo mamos: „Teta, norim valgyti...“ Jau tada mergaitei suspausdavo širdį ir norėdavosi, kad tie berniukai ir mergaitės gyventų kartu, kur šilta, jauku ir gera. Nuo to laiko praėjo daugiau kaip pora dešimtmečių. Ieva užaugo, sukūrė šeimą, išvyko į Angliją, susilaukė dviejų dukrelių. Tačiau po dešimtmečio gyvenimo svetimoje šalyje grįžusi į gimtąjį kraštą moteris savo senų troškimų padėti nepamiršo. Išklausiusi kursus, kuriuose dalyvavo ir ją palaikantis vyras, moteris tapo budinčiąja globėja ir jau priglaudė du skirtingų šeimų vaikus.

--- Rajono gyventojai, naudojantys buityje gamtines dujas, nepatenkinti skirtingoms šalies dujų tiekiančioms bendrovėms patvirtintais skirtingais gamtinių dujų šildymui tarifais: UAB "Ignitis" vartotojai už kubą dujų 2022 m. I pusmetį mokės 0,55 Eur, gi "Gren Lietuva" vartotojai – 0,89 Eur už kub. m gamtinių dujų. Kadangi į Joniškį gamtines dujas tiekia tik UAB "Gren Lietuva", mūsų rajono gyventojai ir įmonės neturi pasirinkimo, iš ko įsigyti gamtines dujas, tiekėjas vienas, taigi, kainos už dujas nuo ateinančių metų sausio 1-osios auga kone dvigubai – 0,89 Eur už dujų kubą.

Plačiau bei kitos rajono naujienos trečiadienio laikraštyje.