Loretos „Lauktuvės iš kaimo“: sėkmė lydi nuo pirmos dienos

Lapkričio 13 d. „Sidabrės“ numeryje:

--- Kad Stupurų kaimo moterys yra galvotos ir verslios, jau žino nemaža Lietuvos dalis. Kaimo bendruomenės aktyvas jau keletą metų rengia įvairiausius projektus, sulaukę finansavimo išbando vis naujas ir naujas veiklas, gyvu pavyzdžiu kaimo žmonėms rodydamos, kuo galima užsiimti, o jei nori – ir prisidurti, padidinti šeimos pajamas. O šį rudenį individualios produktų liofilizavimo veiklos ėmėsi Loreta Česnauskienė, šaltyje džiovinanti uogas, vaisius, daržoves, prieskoninius augalus ir jų mišinius, kurių stiklines pakuotes puošia savo individualios veiklos prekiniu ženklu „Lauktuvės iš kaimo“.

--- Ateinančią savaitę – lapkričio 15–21 dienomis – visoje Lietuvoje prasideda suaugusiųjų mokymosi savaitė, kurią organizuoja Lietuvos suaugusiųjų švietimo asociacija, bendradarbiaudama su įvairiomis suaugusiųjų švietimo, kultūros, verslo, bendruomeninėmis institucijomis. Suaugusiųjų mokymosi savaitės renginius suplanavo ir mūsų rajono Švietimo centras. Šiandien, penktadienį Telšiuose vyko šio septynių dienų renginio atidarymas, kur apdovanoti 2021 m. Suaugusiųjų mokymosi savaitės programoje paskelbto projektų, iniciatyvų ir kitokios veiklos konkurso „Kartu mes galim“ laimėtojai, tarp kurių – ir dvi joniškietės Dalia Pelurtienė ir Stefanija Grigaliūnienė.

--- Jau praėjo dveji metai, kai Žagarės gyventojai su rajono tarybos nariu Edmundu Vaičiuliu priešakyje organizavo akciją prieš nenutrūkstantį vilkikų eismą mieste. Pagrindine gatve važiuojančios sunkiasvorės mašinos ne tik laužo asfaltą, bet ir nelabai paiso greičio ribojimų, ypač tolėliau nuo centro P. Cvirkos gatvėje, kurios dalyje net iš viso nėra šaligatvių ir taip kyla grėsmė pėstiesiems, dviratininkams. Problemą spręsti bandė rajono savivaldybė, tačiau kelias priklauso Lietuvos automobilių kelių direkcijai, kuri jokių apribojimų iki šiol neįrengė. Ar taip viskas ir liks pamiršta?..

Plačiau kaip Joniškio krepšinio muziejus planuoja švęsti Joniškio krepšinio 85-metį ir Lietuvos krepšinio šimtmetį bei kitos rajono naujienos šeštadienio laikraštyje.