Iš mažo Joniškio – į Paryžiaus politikos mokslų institutą

Asmeninio albumo nuotr.

Spalio 3 d. „Sidabrės“ numeryje:

--- Joniškietė Justina Smalkytė jau paskutinėse klasėse mokykloje, susipažinusi su klasikine britų, prancūzų literatūra, Albert Camus ir Jean Paul Sartre kūriniais pajuto didesnį susidomėjimą prancūzų kultūra ir jos pažinimo troškulį, bet studijuoti pasirinko istoriją Vilniaus Universitete. Užtat tarptautinė magistro programa ją nuvedė į Vokietiją ir Prancūziją, Prancūzijoje gavo Sorbonos MIEM stipendiją, kuri kasmet suteikiama tik kelioms dešimtims studentų iš viso pasaulio. O šiuo metu kraštietė, dirbdama Paryžiaus politikos mokslų institute, rašo disertaciją antinacinio pasipriešinimo judėjimų ir Holokausto Lietuvoje temomis ir studentams dėsto šiuolaikinę globaliąją istoriją. J. Smalkytei rugpjūčio 31-ąją, rajono Tarybos sprendimu, buvo suteiktas Joniškio rajono garbės ambasadorės vardas. Iš Joniškio kilusi mokslininkė davė interviu „Sidabrei“.

--- Skaistgirio gimnazistė Evelina Jokubauskaitė kuria savo karjerą ir pildo prasmingais darbais, saviraiškos galimybėmis gyvenimo aprašymą. Ji – puikus pavyzdys, kai socialiai reikšmingų žmogaus vaidmenų sekoje dera pomėgis ir galimai būsima profesinė veikla.

--- Infliacija Lietuvoje palaipsniui mažėja, tačiau žemdirbiai vis vien susirūpinę. Žaliavos kiekvienais metais brangsta, o skirtingų kultūrų supirkimo kainos mažėja. Anot Joniškio rajono ūkininkų, tokia rinkos situacija daro jų darbą nepelningą.

Plačiau bei kitos rajono naujienos antradienio laikraštyje.