Gegužės 3 d. „Sidabrės“ numeryje:

--- Nusipelniusių Lietuvos medikų apdovanojimai šiemet vyko dviejų medikų bendruomenei reikšmingų datų sandūroje: balandžio 27-ąją minint Lietuvos medicinos darbuotojų dieną ir gegužės 13-ąją – Lietuvos slaugytojų dieną. Šiais metais oficialus šventinis renginys Vilniuje, Valdovų rūmuose vyko antradienį, balandžio 30 d. Nusipelniusių Lietuvos medikų apdovanojimai vyksta nuo 2004 metų. Per visą apdovanojimų istoriją garbingi Nusipelniusių Lietuvos medikų vardai suteikti 348 gydytojams, 110 slaugytojų ir 398 sveikatos apsaugos darbuotojams. Šiemet už nuopelnus ir pasiekimus apdovanota aštuonios dešimtys šalies medikų bei sveikatos apsaugos sistemos darbuotojų, o tai reiškia, kad savo darbui ir profesijai pasišventusių sveikatos darbuotojų yra visoje Lietuvoje – nuo didžiųjų šalies klinikų iki Zanavykų. Tokių medikų turime ir mes, joniškiečiai. Tarp 26 Nusipelniusio gydytojo vardą ir Garbės ženklą pelniusių medikų – ir Irena Rusteikienė, VšĮ Joniškio ligoninės Vidaus ligų skyriaus gydytoja, 46 metus pašventusi Joniškiui ir joniškiečiams – žmogaus sveikatos ir gyvybės saugojimui. Šventinėje medicinos darbuotojų dienos proga Nusipelniusios slaugytojos vardas ir Garbės ženklas įteiktas tris dešimtmečius dirbančiai slaugos administratorei Sonatai Dabužinskienei už profesionalų darbą ir jaunosios medikų kartos mokymą.

--- Rytoj, penktadienį minima ugniagesių ir gelbėtojų profesinė šventė – šv. Florijono diena. Šią profesiją renkasi atsakingi, nestokojantys ištvermės ir ryžto, drąsūs ir riziką sugebantys įvertinti jauni vyrai. Lietuvos visuomenės pasitikėjimas ugniagesiais gelbėtojais stulbinantis. Kelerius metus jie, aplenkę policiją, kariuomenę ir kitas svarbias valstybės institucijas, yra reitingų lyderiai. Ugniagesiai gelbėtojai gerbiami ir vertinami už jų atsakingą ir pavojingą darbą – skuba padėti visiems įvairių bėdų ištiktiems žmonėms, gesina gyvenamuosius namus, transporto priemones, liepsnojančią žolę, degantį mišką, išlaisvina automobilyje prispaustus žmones ir kita. Nedidelius atlyginimus gaunantys darbuotojai budi itin atsakinguose postuose. Alga – ne pagrindinė motyvacija būti visuomenės numylėtiniais. Motyvuoja draugiškas, vyriškas ir sportiškas kolektyvas ir darbo grafikas: į darbą ugniagesiai ateina kas ketvirtą parą, todėl turi galimybę dirbti kitame darbe ar turėti savo veiklą. Vienas iš Joniškio priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos šv. Florijono kariaunos – du aukštųjų mokyklų diplomus turintis vyr. ugniagesys gelbėtojas Arvydas Kaikaris, šiaip jau augina duoną ir laisvalaikiu ištvermę ir reakciją, būtinas ugniagesio gelbėtojo darbe, ugdo keturračių klube – gaudo adrenaliną nardydamas po purvynus.

--- Gegužės pirmą dieną Joniškyje, Livonijos g. 9 pastato (buvęs Žemės ūkio bankas) antrame aukšte, šalia įvairių studijų ir klubų, duris atvėrė meditacijos centras „Dvasingumo šaltinis“. Į atidarymo šventę susirinkusiems joniškiečiams surengtas nemokamas meditacijos mokymas, kuri vedė centro vadovė ir steigėja Anastasija Samulionienė. Ji džiaugiasi, kad pasklidus žiniai apie centro veiklos pradžią greitai buvo surinkta pirmoji grupė, norinčių patirti meditacijos privalumus. Vėliau klientams paslaugos kainuos, bet A. Samulionienė numato periodiškai vesti ir nemokamas meditacijas. Užsiėmimai būtų rengiami kartą per mėnesį po darbo valandų.

Plačiau bei kitos rajono naujienos penktadienio laikraštyje.