Meduolinėje pasakoje suspindo visas Joniškio rajonas

Reginos Nazarienės nuotr.

Gruodžio 6 d. „Sidabrės“ numeryje:

--- Šeštadienį Žagarė vėl pakvipo meduoliais. Dvaro rūmuose, apšviesti girliandų lempelėmis, magiška aura atėjusius lankytojus užbūrė miniatiūriniai paveldo statiniai, bendruomenių namai, šventovės, nulipdyti iš tešlos ir lyg sniegu aplieti glajumi. Šiemet šioje meduolinėje pasakoje akį traukia ne tik Žagarės, bet viso Joniškio rajono architektūros objektai. Paroda veiks iki Trijų karalių.

--- Valstybinės miškų urėdijos Joniškio regioninio padalinio medelynas, kuriame auginami ne tik miško, bet ir dekoratyviniai medžiai žmogaus gyvenamajai aplinkai papuošti, gyvena paskutinį savo gyvavimo istorijos mėnesį. Paskutiniai medelyno medeliai – tiek spygliuočiai, tiek lapuočiai, tiek paprasti, tiek dekoratyvūs – parduodami itin žemomis kainomis, vos po kelis eurus. Šalyje vyksta Valstybinių miškų urėdijų medelynų veiklos optimizavimo programa, kurios tikslas yra modernizuoti medelynus bei įdiegti centralizuotą jų valdymą. Joniškio regioninio padalinio medelynas pagal šią programą uždaromas, buvę medelyno sklypai bus atiduodami miškams įveisti.

--- Lietuvos nacionalinio muziejaus Signatarų namų lankytojai nuo šiol galės grožėtis ir didžiausia šalyje mozaika iš pašto ženklų, kurioje įamžintas daktaras Jonas Basanavičius. Iš Joniškio kilusios menininkės Jolitos Vaitkutės sukurtą kūrinį signataro gimtadienio išvakarėse perdavė Lietuvos paštas. Būtent jo iniciatyva prieš penkerius metus ir buvo nuspręsta tokiu būdu įamžinti J. Basanavičiaus atminimą ir paminėti Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį.

Plačiau bei kitos rajono naujienos antradienio laikraštyje.