Meduolių Žagarė pranoko visus lūkesčius

„Sidabrės“ nuotr.

Gruodžio 22 d. „Sidabrės“ numeryje:

--- Praėjęs šeštadienis Žagarėje tapo ypatinga diena – regioninio parko direkcijoje atidarytas meduolinių pastatų miestas, kuriame vienas prie kito glaudžiasi senieji aikštės nameliai, iškyla didingoji Naujosios Žagarės bažnyčia, regis, per langus kviečia užsukti gimnazija, iš toliau dailia ornamentika vilioja rūmai, kurių net kiekvienas langas pagal originalą pakartotas su precizišku padalijimu juostelėmis, o senasis žirgyno maniežas, regis, tuoj atsivers ir nuaidės lekiančių žirgų kanopų stuksėjimu. Keliasdešimt meduolinių pastatų apie 40 žagariečių ir talkininkų iš Joniškio žemės ūkio mokyklos kepė, lipdė ir dailino daugiau kaip dvi savaites. Vaizdas, apšviestas girliandų lempelėmis iš vidaus ir išorės, pranoko visus lūkesčius, magijos pridėjo ir sklindantis tikrų meduolių kvapas.

--- Šį trečiadienį darbą rajono Savivaldybės administracijoje palieka Infrastruktūros skyriaus Ūkio poskyrio vedėja Danutė Danasienė. Sulaukus 65-erių pagal Valstybės tarnybos įstatymą, valstybės tarnautojams valstybės tarnybos terminai nebepratęsiami. Rajono Savivaldybės administracijos, rajono seniūnijų šilumos, elektros, komunikacijų, vandentiekio ir nuotekų bei automobilių ūkiais ir visų dirbančiųjų darbo sauga Danutė Danasienė rūpinosi net 20 metų.

--- Sakoma, kad stebuklingą Kūčių vidurnaktį gyvuliukai žmogaus balsu prabyla. Nesvarbu, girdėjo kas veršiukų, avelių žodį, ar ne, bet, kiek tėvai vaikams to tikėjimo įdėjo į širdeles, tiek ir turi, tiek to tikėjimo vėliau savo atžaloms atiduoda. Tačiau yra ir mūsuose žmonių, kurie jaučia tokį stiprų ryšį su savo augintiniais, kad ištisus metus su jais kalbasi. Ne žodžių, o jausmų kalba. Vaidminių vienkiemio Urbonų rančoje tų gyvuliukų devynios galybės: trys poniai: Diena, Deivis ir Mauglis, dvi avytės ir du Kamerūno ožiukai, kelios dešimtys pačių išsiraustuose urvuose gyvenančių triušių, dar keletas žirgelių – prancūzų ristūnė Pamela de la Prade, Lietuvos jojamoji Meka, grynaveisliai žemaitukai Žiogas su Pakalniu, dar šokoladinis labradoras Braunis, višta ir dvi antys – Vanilė su Bjauriuoju ančiuku...

Plačiau bei kitos rajono naujienos trečiadienio laikraštyje.