Menininkas iš Žagarės miškų gyvens ir po mirties

Stop kadrai iš filmo „Rudens šauklių valdose"
Saulius Alejūnas šioje žemėje labiausiai už viską mylėjo mišką ir gražiausią jam žvėrį – taurųjį elnią, kuriam ir skyrė šią paminklinę skulptūrą.

Vasario 19 d. „Sidabrės“ numeryje:

--- Negalime gyventi vieni užsisklendę, tarsi aplink mus nebūtų kitų žmonių. Kilnus žmogus geba matyti toliau nei save patį, toliau nei vien savo poreikius. Geriau realizuojame save, kai realizuojame ir kito asmens gėrį, o mūsų gėris tampa prasmingas ne vien mums patiems, bet ir visai visuomenei. Viena iš nuostabių galimybių prisidėti prie gyvybės puoselėjimo yra transplantacija ir donorystė, leidžianti dovanoti gyvenimą kitam asmeniui. Būtent taip praėjusią savaitę pasielgė Veršių kaimo vienkiemyje Žagarės miškuose gyvenusio ir kūrusio menininko, 60-mečio Sauliaus Alejūno artimieji, tą lemtingą penktadienį, vasario 11-ąją, susitaikę su medikų pasiųsta žinia, kad mylimo, artimo ir brangaus žmogaus į šią žemę jau nesugrąžinti, ryžosi kilniausiai pasaulyje misijai – dovanoti gyvenimą tiems, kurie sunkiai serga ir laukia vilties.

--- Per pastaruosius keletą metų šalies, o ir Baltijos šalių rinkose viena stambiausių kombinuotųjų pašarų gamintojų pozicijas yra užsitikrinusi UAB “Joniškio grūdai“. Pastarąjį dešimtmetį įmonė daug investavo į gamybos tobulinimą ir modernizavimą. Gruodžio 16-ąją 25-tą kartą Lietuvos pramonininkų konfederacijos kasmetiniame konkurse „Lietuvos metų gaminys 2021“ aukso medaliu buvo apdovanotas „Joniškio grūdai“ gaminamas jaukas JAZU lynas-karosas. Praėjusių metų pabaigoje Lietuvos verslo konfederacija leidinyje „Verslas ir socialinė atsakomybė: nuo koncepcijos praktikos link“ pristatė 14 Lietuvos organizacijų – socialinės atsakomybės gerųjų pavyzdžių, tarp kurių – ir UAB „Joniškio grūdai“. Apie sėkmę, pelnomą atsakingu požiūriu tiek į darbuotoją, tiek į vartotoją, tiek į šalia esančią bendruomenę, kalbamės su UAB „Joniškio grūdai“ gamybos ir technikos direktoriumi Gintautu Ulvydu, ekonomikos vadovu Dariumi Zaleckiu.

--- Praėjusios savaitės pabaigoje rajono Policijos komisariatas nuotoliniu būdu apžvelgė praėjusių metų rezultatus. O jie įspūdingi! 2021 metais rajono pareigūnai iš 280 nusikalstamų veikų išaiškino 266, o tai sudaro 93,4 proc. Arba iš dešimties nusikaltimų išaiškinti devyni. Tai ne tik pats geriausias darbo rezultatas tarp Šiaulių apskrities policijos komisariatų, už ką Joniškio pareigūnų darbas apskrities vyriausiojo policijos komisariato vadovybės kolegoms iš apskrities rajonų pateikiamas kaip sektinas pavyzdys. Joniškiečių išaiškintų nusikalstamų veikų darbo rezultatas stipriai lenkia net Lietuvos vidurkį, kuris siekia 66,5 proc. Taip, joniškiečių darbo rezultatas yra vienas iš geriausių ir Lietuvoje.

Plačiau bei kitos rajono naujienos šeštadienio laikraštyje.