Miesto ir rajono poreikiams įdarbins saulę

Rugpjūčio 13 d. „Sidabrės“ numeryje:

--- Rajono savivaldybės administracija su biudžetinėmis įstaigomis ir organizacijomis – ligonine, mokyklomis, uždaromis akcinėmis bendrovėmis per metus suvartoja daugiau kaip 3 milijonus kilovatvalandžių elektros energijos. Kol centralizuotai perkamos energijos kilovatvalandė kainavo 7 ct, sukti galvos dėl kaštų mažinimo nebuvo prasmės, tačiau nuo liepos 1-osios centralizuotai perkamos elektros energijos kilovatvalandė pabrango iki 26 eurocentų ir sukėlė ekonominį šoką. Rajono savivaldybės administracija ryžosi siekiui turėti savo saulės jėgainę, kuri patenkintų visų rajono biudžetinių įstaigų ir bendrovių elektros energijos poreikį. Savivaldybės užsakyta saulės elektrinės galimybių studija investiciniam projektui jau atliekama. Saulės modulių elektrines, parkus jau turi arba ruošiasi turėti nemažai šalies savivaldybių.

--- Ketvirtadienį Joniškio rajono taryba, susirinkusi svarstyti vienintelį klausimą, nusprendė pritarti sporto komplekso su baseinu už daugiau kaip 12,5 milijono eurų statybai viešojo ir privataus sektorių partnerystės būdu. Visa tai – iš rajono biudžeto, tai yra – mokesčių mokėtojų pinigų, nes paramos iš valstybės gauti iki šiol nepavyko. Jei atsiras privatus statytojas, iš kurio šis kompleksas būtų išpirktas per 15 metų nuo statybų pabaigos, rajono gyventojų ilgametis noras bus įvykdytas.

--- Daliaus Adomaičio karjera prasidėjo nuo… Joniškio žemės ūkio mokyklos. „Bendrojo lavinimo mokykloje negalėjau pasigirti puikiais mokymosi rezultatais, todėl baigęs „Saulės“ mokyklos 10 klasių turėjau spręsti, ką daryti toliau. Aišku, tariausi su tėvais ir supratau, kad be brandos atestato laukia liūdna ateitis. Išgelbėjo mama. Ji taip ir pasakė: „Joniškio žemės ūkio mokykla yra tramplynas į tavo ateitį“. Ir ji tikrai neapsiriko“, – sako savo sėkmės istorija šiandien besidalinantis trisdešimtmetis Dalius Adomaitis, kuris yra Lietuvos kariuomenės dragūnų bataliono Klaipėdoje fizinio pasirengimo vyriausiasis specialistas, ištvermės ugdantis tiek šauktinius, tiek profesionalios karinės tarnybos karius.

--- Beržininkų kaime gyvenantis Juozas Makauskas, buvęs ilgametis ūkio zootechnikas, susimąsto, kodėl tokie skurdūs žmonių atsiminimai apie žemietį garsų rašytoją Joną Avyžių? Ir čia pat turi kelis galimų atsakymų variantus. Pirma, atsiminimai renkami pavėluotai, nelikę rašytojo amžininkų, kurie galėję daugiau papasakoti, antra – tuo laiku perdaug kylančios literatūrinės žvaigždės, dar iš to paties kaimo, niekas rimtai neįvertino, todėl ir atsiminimai giliai į atmintį neįsirėžė.

Plačiau bei kitos rajono naujienos šeštadienio laikraštyje.