Modernią ateities Lietuvą kuria ir joniškietė

Nuotrauka iš asmeninio Laurynos Filatovaitės albumo
Lietuva nuo 2012 metų į gimtą šalį iš įvairių pasaulio šalių nors trumpam rotacijos principu susigrąžina savo žmones, kurie įgavę tarptautinės patirties savo profesionaliomis žiniomis kaip ekspertai padėtų kurti modernią ateities Lietuvą.

Nuo praėjusių metų rudens į Lietuvą jos labui pasidarbuoti iš Kembridžo Universiteto (Jungtinė Karalystė) pakviesta ir joniškietė Lauryna Filatovaitė, studijavusi ir stažavusis geriausiuose pasaulio universitetuose. 25-erių neuromokslininkė paskutinius septynis mėnesius dirbo mokslinį darbą Kembridžo universitetinėje Kūdikių laboratorijoje, kurioje atliko mokslinius smegenų raidos tyrimus vaikams su Dauno arba Viljamso sindromu. Prieš tai jaunoji mokslininkė dirbo Nyderlandų Utrechto universitetinėje Vaikų ligoninėje, kur su gydytojų komanda tyrinėjo per anksti gimusių, neišnešiotų kūdikių smegenų raidą ir net padarė atradimą, kaip galima smegenų patologijas nustatyti kuo anksčiau, kad mažyliams suteikti reikiamą pagalbą ir imtis skubių intervencinių gelbėjimo priemonių.
Lauryna vardan galimybės padėti Lietuvai atidėjo doktorantūros studijas Jungtinėje Karalystėje ir su kita iš Prancūzijos pakviesta tautiete Gabriele Taminskaite, teisės mokslų doktorante, prisijungė prie „Kurk Lietuvai“ programos kartu su Socialinės apsaugos ir darbo ministerija vykdyti projektą, skirtą skatinti žmonių su negalia užimtumą darbo rinkoje.

Plačiau vasario 20 d. "Sidabrės" numeryje