Nauja pertvarka palies beveik visas rajono mokyklas

Gegužės 19 d. „Sidabrės“ numeryje:

----- Rajono Savivaldybė rengia bendrojo ugdymo mokyklų tinklo pertvarkos 2021–2025 metų planą, kuris dideliu optimizmu nedvelkia, nes rajone mokinių skaičius mažėja, ir net sparčiau nei anksčiau prognozuota. Kol kas šis planas, parengtas darbo grupės, buvo pateiktas viešai svarstyti mokyklų bendruomenėms. Jei iki rajono Tarybos planas atkeliautų iš esmės nepakitęs, pagal jį jokių struktūrinių pertvarkymų artimiausius penkerius metus garantuotai nepatirtų tik Joniškio „Aušros“ gimnazija, kitur vyktų ugdymo įstaigų jungimai arba, sumažėjus mokinių skaičiui, galima reorganizacija.

----- Turbūt daugelis žmonių girdėję terminą „lietaus vaikai“, kuriuo taip poetiškai vadinami turintieji autizmo spektro sutrikimą, tačiau tik retas tiesiogiai nesusidūręs supranta, kas tai yra. Autizmo paliesti vaikai tokie skirtingi, kad ir daugelį metų su jais dirbantys specialistai sako, jog atrasti du vienodus autistiškus vaikus beveik neįmanoma. O sūnų ar dukrą su šiuo raidos sutrikimu auginantys tėveliai dar neretai susiduria su aplinkinių nesupratingumu, negebėjimu ramiai reaguoti ir patys turi praeiti ilgą susitaikymo kelią. Rasa (vardas pakeistas) – viena iš tokių Joniškio rajone gyvenančių mamų, sutikusi papasakoti savo šeimos istoriją.

----- Kai skaistgirietės Verutės Borisienės pasiprašėme pokalbiui, lauke dar buvo žvarboka, net į savo inkilą sugrįžę varnėnai nenoriai švilpiniavo. Užtat Veros namuose garuoja karšta žolelių arbata, pakvimpa naminė duona. Ši moteris gerai žino, ką reiškia emigranto dalia – pati jauna būdama paliko gimtinę Rusijoje ir leidosi paskui brolį į Lietuvą. Tik dabar, pati į svečią šalį išlydėdama savo vaikus, moteris gerai supranta ir savo mamos, išgyvenusios vaikų emigraciją, širdies skausmą.

----- Gegužės mėnuo turi dvi labai svarbias pamatinių vertybių dienas – Motinos, švenčiamą pirmąjį gegužės sekmadienį, ir Šeimos, kuri minima gegužės 15-ąją. Kaip tokias dienas sutinka ir mini senjorų namuose gyvenantys garbingo amžiaus žmonės – kažkam kadaise irgi buvę mylimiausi vaikai, brangiausi tėvai, švelniausios motinos... Ar tuose nameliuose gyvenančius kas nors lanko, prisimena, apkabina?

Bei kitos rajono naujienos.