Nauja rinkodara braškių laukuose

Birželio 30 d. „Sidabrės“ numeryje:

--- Rajono braškių augintojai šiemet išbando naują pardavimo strategiją – pasiekus pačiam braškių derėjimo pikui, į savo uogų laukus kviečia atvykti jų mėgėjus ir deserto stalu, žiemos atsargomis pasirūpinti patiems, t. y. uogų prisiskinti tiesiai iš ūkininko lauko pigiau. Ir toks pasiūlymas neliko be atsako, sulaukė begalės susidomėjusių, kai kurie į ūkininko laukus netingi atvažiuoti ir paryčiais. Drąsutaičių kaime braškes antrus metus realizuojantis Manfredas Rudis sako, kad kasdien nuo praėjusios savaitės Joninių, privatūs asmenys jo laukuose nusiskynė apie 2 tonas uogų. Akciją jaunas ūkininkas tęsia ir šią savaitę iki pat ateinančio savaitgalio. Tuo tarpu Domeikių kaimo ūkininkas Vaidotas Rudys, braškes auginantis jau apie 25 metus, tokią pardavimo strategiją taiko jau antri metai. Šiemet braškių tiesiai iš lauko nuskinta ir nupirkta apie pusę tonos.

--- Įstabiausios mūsų krašto apylinkės, žinoma, yra aplink Žagarę, kuri traukia ne tik turistus, bet ir menininkus. Čia trumpam laikui buvo įsikūrusi ir dar žada ne kartą sugrįžti sostinėje gyvenanti meno kūrėjos statusą turinti dailininkė Eglė Lipeikaitė, Pasaulinio akvarelės konkurso, 2014 m. vykusio Narbone (Prancūzija), ir 2019 m. JAV vykusio 14-ojo Tarptautinio ARC Salono konkurso finalistė, kelių dešimčių tarptautinių akvarelės bienalių, festivalių ir parodų, vykusių ne tik Lietuvoje, bet ir Peru, Kinijoje, Ispanijoje, Serbijoje, Vietname, Portugalijoje, Meksikoje, Belgijoje, Suomijoje, Šveicarijoje, Italijoje ir Graikijoje bei kitose pasaulio valstybėse dalyvė, akvarelės studijos, turinčios daugiau kaip 150 mokinių, įvairaus amžiaus mėgėjams Vilniuje įkūrėja – dalinasi su žmonėmis tuo, ką pati labiausiai myli ir moka.

--- Baigiantis birželiui ką tik Kriukus pasiekė leidyklos "Litera" "Šiaulių spaustuvėje" atspausdinta kriukietės Onos Gaigalienės, ilgus metus gyvenusios Vaiduoklių kaime, dabar – su sūnumi Romu Kriukuose, trijų apysakų knyga "Likimo dovana". Tai puiki dovana prasidedant liepai, artėjančiam vardadieniui – šv. Onai, kurį nešioja ir knygos autorė, rugsėjo 20-ąją švęsiančią 89-ąjį gimtadienį. Kilniems tikslams niekada nėra senaties termino.

 

Plačiau bei kitos rajono naujienos trečiadienio laikraštyje.