Naujame Joniškio turgelyje – 1631-ųjų atgarsiai

„Sidabrės“ nuotr.

Gruodžio 13 d. „Sidabrės“ numeryje:

--- Penktadienio pavakare prekybos paviljonų atidarymo renginyje miestiečiai vaišinti karšta seniūnės Janinos Augustinaitienės arbata ir laiko mašina kelti iš istorinių 1631-ųjų į 2022-uosius. 1616 m. Joniškiui karalius Zigmantas III Vaza suteikė savivaldos arba Magdeburgo teises. Ši privilegija leido Joniškyje rengti savaitinius prekymečius ir savaitinius turgus. Šis karaliaus Zigmanto Vazos raštas dar kartą primintas ir perskaitytas penktadienį naujos miesto turgavietės atidaryme. Taigi, viešiems Joniškio prekymečiams jau 391-eri metai!

--- Šeštadienį nuklegėjo, nutarškėjo tracinis Joniškio istorijos ir kultūros muziejaus muziejininkų organizuojamas kalėdinis prekymetis su saldaturgiu, šeškaturgiu ir skaistaturgiu, į kurį sugužėjo prekeiviai iš visų rajono pašalių. Kad ir radosi priekaištavusių, jog prekymetyje viskas brangu, tačiau ko gero nė vienas iš jo tuščiomis rankomis neišėjo. Prieš didžiąsias metų šventes tokiame prekymetyje visada ko nors naudingo galima rasti ir nupirkti – jei ne sau, dovanėlių artimiesiems, tai savo namams papuošti, kokį patogų įrankį ar namų apyvokos daiktą parsinešti. Kas be ko, tokiuose prekymečiuose galima įsigyti ir gardėsių artėjančių švenčių stalui. Pasiūla didelė – savo produkciją ant prekystalių Baltojoje sinagogoje išrikiavo ir gerai pažįstami senbuviai, ir naujokai.

--- Per porą metų – nuo 2020 metų sausio iki šių metų liepos – Europos Sąjungos struktūrinių fondų (Europos regioninės plėtros fondo lėšos) ir Joniškio rajono savivaldybės biudžeto lėšomis buvo praplėstas vaikų dienos užimtumo centras "Žadintuvas", įrengtas visai naujas vaikų dienos užimtumo centras "Erdvė" Kriukuose, o Joniškyje Livonijos gatvėje nugriovus seną medinį buvusios skaičiavimo stoties pastatą ant senų pamatų pastatyti nauji bendruomeniniai vaikų globos namai. Bendra šių statybų vertė 321.740,90 Eur

Plačiau bei kitos rajono naujienos antradienio laikraštyje.