Naujų galimybių vėjai pučia nuo... San Diego Amerikoje

Nuotr. iš asmeninio Simonos Valančiūtės-Kaušas albumo
Simona Valančiūtė-Kaušas toli už Atlanto, San Diego mieste ne tik įkūrė lietuvišką mokyklą, yra San Diego Rotary klubo tarybos narė, bet ir vienos iš didžiausių JAV nevyriausybinės organizacijos Oasis (atitikmuo pas mus – Trečio amžiaus universitetas) prezidentė
Ketvirtadienį rajono taryba dar vieną, jau šeštą, Joniškio rajono garbės ambasadoriaus vardą suteikė 24 metus Kalifornijos valstijos (JAV) San Diego mieste gyvenančiai joniškietei Simonai Valančiūtei-Kaušas.

Kaip ir visi emigrantai, Simona į Jungtines Amerikos Valstijas atvažiavo su vienu lagaminu 1997-aisiais. Po aukštųjų lingvistikos ir literatūros mokslų Lietuvoje, jauna moteris griebėsi bet kokio darbo – po 12 valandų sėdėjo didžiulio prekybos centro kasoje beveik iki išnaktų, bet mokytis nesiliovė. Finikso universitete įgijo verslo magistro mokslinį laipsnį. Moters iš Joniškio sėkmės istorija įspūdinga: San Diego fonde karjerą pradėjo kaip padėjėja, kuri turi atsiliepti į telefono skambučius, priimti svečius. Tobulėti ir augti nenustojanti moteris greitai augo ir per 13 darbo metų pasiekė viceprezidentės postą. Šalia to San Diege įkūrė lietuvišką mokyklėlę, kuriai ir šiandien vadovauja. O jos atidaryti ir perkirpti simbolinę juostelę tuomet atvyko net pats poetas Bernardas Brazdžionis. Aktyvi joniškietė yra ketvirto pagal dydį Pasaulyje San Diego Rotary klubo tarybos narė, aktyviai dalyvaujanti muzikinio ansamblio bei dviejų komitetų veiklose, ivariausiuose projektuose, ir jau aštuonerius metus yra 3,5 milijono gyventojų turinčio miesto nevyriausybinės organizacijos San Diego Oasis, vienijančios 50 tūkst. narių, prezidentė.
Jos vadovaujamos organizacijos rengiamas paskaitas, intelektualius ir fizinius užsiėmimus, kuriuos veda iki 400 mokytojų, instruktorių, ekspertų ir universitetų profesorių lanko apie 6 tūkst. organizacijos narių, kurių amžius 50+, iš jų apie 700 intelektualiai orientuotų asmenų imasi padėti mokymosi ir socialinio bendravimo sunkumų turintiems vaikams iš pradinių klasių.
Be jokios abejonės Simonos vadybinė ir profesinė patirtis JAV bus naudinga Joniškio bendruomenei ir organizacijoms, dirbančioms su pagyvenusiais žmonėmis, siekiančioms tobulinti savo darbo metodus ar pritaikyti naujas idėjas.

 

Plačiau kovo 27 d. "Sidabrės" numeryje