Ne kiek baudžia, kiek keičia požiūrį

„Sidabrės“ nuotr.

Rugsėjo 18 d. „Sidabrės“ numeryje:

--- Laikraščio redakcijai paskambinęs Aplinkos apsaugos departamento prie Aplinkos ministerijos Šiaulių valdybos Pakruojo aplinkos apsaugos inspekcijos vadovas Robertas Jagminas užtikrintai kalbėjo, kad turi geriausią kandidatą “Mūsų valstybės tarnautojas 2021” konkursui.

Tai pareigingas, doras, daug nuveikęs… Tai vyriausiasis specialistas Konstantinas Rezgys, kurį pažįstu kaip labai principingą pareigūną. Po rajonų agentūrų reorganizacijos Pakruojo aplinkos apsaugos inspekcija aptarnauja tris rajonus – Pakruojo, Joniškio ir Radviliškio. Ir mūsų aplinkos apsaugos inspekcijoje Konstantinas yra pareigūnas Nr. 1. Tuoj paaiškinsiu, kodėl. Pirma, iš visų trijų mano minimų rajonų Joniškyje esama mažiausiai aplinkosauginių problemų. Antra, mažiausiai problemų čia esama todėl, kad čia dirbantis vyriausiasis specialistas Konstantinas Rezgys geba keisti ydingą žmonių požiūrį į aplinką, elgesį ir veiklą gamtoje, – kalbėjo Robertas Jagminas, viso kolektyvo vardu pristatydamas aplinkosaugos srityje dirbantį ryškiausią pareigūną.

--- Prieš gerą savaitę per tradicinę jurginų šventę Pakruojo krašto Žiemgalos muziejuje Žeimelyje buvo atidaryta jau du dešimtmečius Joniškyje dirbančios, daugelio miestelėnų puikiai pažįstamos farmacininkės Kristinos Bylinskienės paveikslų paroda „Atgaiva“. Greičiausiai niekas, išskyrus, artimiausius bičiulius, šeimos draugus ir neįtartų, kad ši energinga, ugningo charakterio moteris, užmigdžiusi vaikus, vakarus leidžia su adata ir siūlu rankose, palinkusi prie siuvinėjamo kūrinio. O juk kiek reikia kantrybės – kai kurių darbų siuvinėjimas užtruko net pusantrų metų. Tačiau rezultatas stulbinantis – jie atrodo tarsi nuotraukos ar tapyti paveikslai, tad nepatikliam žiūrovui, įsižiūrėjus iš arti, lieka tik palinguoti galvą iš nuostabos ir susižavėjimo.

--- Nuo šių metų birželio 1-osios joniškietis Darijus Pamparas gyvena ir dirba Irako sostinėje Bagdade, kur Jungtinių Tautų Tarptautinėje migracijos organizacijoje vadovauja migracijos valdymo padaliniui. Pačiose didžiausiose Jungtinių Tautų specializuotos Tarptautinės migracijos organizacijos misijose, kuriose dirba per tūkstantį darbuotojų, o įgyvendinamų projektų biudžetai viršija 200 milijonų dolerių, Darijus dirba jau šeštus metus. Nors organizacija darbuotojų skaičiumi yra labai didelė, neskaitant Tarptautinės migracijos organizacijos Vilniaus biuro, lietuvių čia dirba ypatingai mažai.

Plačiau bei kitos rajono naujienos šeštadienio laikraštyje.