Ne tik žmogus, bet ir mokykla turi savo istoriją

„Sidabrės“ nuotr.
Joniškio Algimanto Raudonikio meno mokyklos direktorius Vitolis Žukas įsitikinęs, kad daug svarbiau yra ne gimtadieniai ar jubiliejiniai metai, o tikslas būti teisingame kelyje, daryti tai, ką mokame geriausiai ir savo darbais džiuginti kitus
Šiemet Joniškio Algimanto Raudonikio meno mokykla stovi ant 55-erių metų slenksčio. Ne tik žmogus, bet ir mokykla turi savo istoriją, džiaugsmus ir praradimus, tikslus ir lūkesčius. Nemažai kelio nueita iki to, kokia mokykla yra dabar: išsaugojusi senas tradicijas, bet ir nebijanti priimti naujų iššūkių, išleidusi daugiau nei kelias dešimtis auklėtinių laidų ir bendrai veiklai sutelkusi tai, ką turi geriausio – laiko, paskirto jaunajai kartai ugdyti, neskaičiuojančius, kompetentingus ir savo darbą mylinčius mokytojus. Pasitinkant mokyklos jubiliejų kalbamės su Joniškio Algimanto Raudonikio meno mokyklos direktoriumi, profesionaliu muzikantu Vitoliu Žuku.

– Kokiais mokinių ir mokytojų pasiekimais Jūs, kaip mokyklos direktorius, džiaugiatės labiausiai?
– Džiaugiuosi visų mokyklos auklėtinių ir mokytojų pasiekimais, laimėjimais, nes jie visi pelnyti – įgyti nelengvu, nuosekliu ir nuoširdžiu darbu, tačiau labiausiai džiaugiuosi pasiekimais tų, kuriems iš pradžių galbūt nelabai sekėsi, buvo kažkokių nusivylimų, nepasitikėjimo savo jėgomis, tačiau savo ryžto, pastangų ir valios dėka pavyko pasiekti norimų rezultatų. Pavardžių nevardinsiu, tačiau giliai širdyje esu su jais, nes jie išsiugdė tokias savybes, kurios talkins jiems visą gyvenimą. Dažnai vadovaujuosi vienu posakiu ir jį kartoju: ,,Valia yra tai, kas padeda nugalėti, kai protas sako, kad pralaimėsi“.

 

Plačiau lapkričio 25 d. "Sidabrės" numeryje|