„Negalėjau leisti jam pakliūti į vaikų globos namus“

„Sidabrės“ nuotr.

Liepos 10 d. „Sidabrės“ numeryje:

--- "Negalėjau leisti jam pakliūti į vaikų globos namus". Tai – aštuonmečio Roko globėjos, Stanelių kaime gyvenančios Meilės Poškienės žodžiai. Moteris nė akimirkai nesudvejojo, ar berniuką priimti į savo šeimą, kai sulaukė Vaiko teisių apsaugos tarnybos darbuotojų skambučio, jog mažametis dar kartą, jau ne pirmą, paimtas iš mamos. Namuose, kur jau be jo augo du berniukai ir mergaitė, iškart atsirado vietos. Vyresnėlis Nojus net be galo džiaugėsi turėsiantis dar vieną brolį. Rokas šioje šeimoje auga jau pusantrų metų, apsuptas meilės, rūpesčio ir žaidimų draugų, o pirmąją klasę jis baigė puikiai – sekasi ir rašyti, ir skaityti, ir skaičiuoti.

--- Liepos 6-ąją Žagarė pagerbė net du karalius – Lietuvos valstybės valdovą Mindaugą, kurio karūnavimui švęsti pasirinkta būtent ši diena, vakare miesto aikštėje buvo giedamas himnas, ir šviesaus atminimo pasaulinio garso operos grandą, žagarietį Vaclovą Daunorą. Jam Žagarės kultūros centras skyrė renginį „Dedikacija scenos karaliui“, kuriame dalyvavo knygą apie operos solistą „Karalių kuria aplinka“ išleidusi muzikologė Jūratė Katinaitė, Vaclovo Daunoro paskutinis mokinys Arūnas Dingelis ir neretai su garsiuoju dainininku lyginamas operos solistas Liudas Mikalauskas, atlikęs daug jo balsu kadaise skambėjusių kūrinių. Dainininkams akompanavo koncertmeisterė Beata Vingraitė. Žiūrovai ne tik klausėsi įstabios muzikos, bet ir išgirdo dar niekada nepasakotų detalių apie Vaclovą Daunorą.

--- Žagarėje dviejų aukštų raudonų plytų pastato, kadaise buvusio malūno, dalis gyventojų pastaruoju metu išgyvena tikrą dramą – po skundo prieš porą metų Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcija pareikalavo nugriauti kieme stovinčias malkines, nes jos pastatytos be leidimų. Kitaip grasinama antstoliais ir baudomis. Vieni žmonės, baimindamiesi galimų pasekmių, jau pašiūres sunaikino, kiti dar laukia, nes neišmano, kur reikės dėti malkas, jei tų pastogių nebeliks. Pastatyti naujas pagal projektą – ne kiekvieno išgalėms.

 

Plačiau bei kitos rajono naujienos šeštadienio laikraštyje.