Norvegų pagarba – kriukietės nuopelnams

Žiedūna Gailiūtė-Frengstad Norvegijoje propaguoja lietuvišką kultūrą ir miesto šventėse, pasirodymuose pasirodo su tautiniu kostiumu
Gyvenimas nėra savęs atradimas, gyvenimas – tai savęs kūrimas. Norint rasti savo gyvenimo prasmę, visų pirma reikia pradėti jos ieškoti. Be veiksmo nėra pergalės. Be pergalės nėra prasmės. Jei norite ką nors pakeisti gyvenime, turite pradėti veikti! Tai mūsų kraštietės, mūsų rajono mero Vitalijaus Gailiaus sesers, kriukiečių Jadvygos ir Edmundo Gailių dukters Žiedūnos Gailiūtės-Frengstad pagrindinis gyvenimo leitmotyvas.

To, kokiu ritmu Opdalyje (Norvegija) gyvena, dirba ir kuria mūsų kraštietė, kiek perkopusi 40-metį, užtektų ištisiems kelių žmonių gyvenimams. Prieš devyniolika metų į Norvegiją atvykusi Žiedūna, ką tik baigusi muzikos pedagogikos studijas, pradėjo, kaip ir daugelis mūsų tautiečių – dirbo viešbučiuose, net namą yra dažiusi. Tačiau tokia patirtis buvo labai trumpalaikė, jos tikslai buvo kitokie. Užsibrėžė siekius, o tada... „Eini ir darai...“ – juokiasi moteris, po pauzės antrąkart pakartojanti tą pačią frazę. Šiandien ji vadovauja Norvegijos čempionato geriausiojo prizą mėgėjų grupėje pelniusiam vyrų chorui. Lietuvės muzikos pedagogės darbo patirtimi prašo pasidalinti ne tik Norvegijos žurnalai,vesti tobulinimosi kursus, seminarus kviečia šalies muzikos pedagogų asociacija. Už meistriškas muzikos pamokas ir aukštą vaikų meninio ugdymo lygį Kultūros centro muzikos mokykloje ir miesto vaikų darželyje kriukietei nominacijas teikia Opdalio miesto (Norvegija) valdžia. Reikėtų pridurti, kad kraštietė dar grojo klarnetu vietos pučiamųjų orkestre, subūrė Norvegijos opdalio apylinkėse gyvenančius lietuvius, o šventinę Norvegijos Konstitucijos dieną lietuviškąją kultūrą pristato vilkėdama tautinius drabužius. Kriukietė norvegų kalbos moko dirbti atvykusius užsieniečius, tarp jų – ir lietuvius. Ji, Oslo universitete baigusi viešosios politikos norvegų kalbos vertėjų mokslus, kaip vertėja talkina čia gyvenantiems lietuviams valstybinėse institucijose – ligoninėse, socialinėse įstaigose, teismuose ir policijoje, Vaikų apsaugos teisių tarnyboje. Žiedūna prie viso to – ir jogos mokytoja sporto klube, dar randanti laiko kelionėms po įspūdingiausius šalies kalnus ir gražiausiems abstrakcijų potėpiams savo drobėse bei iš to įkvėpimo užgimusiems poezijos posmams užrašyti.

 

Plačiau lapkričio 7 d. "Sidabrės" numeryje