Nuo mėginio iki rezultato neišvažiuojant iš Joniškio

Gegužės 17 d. „Sidabrės“ numeryje:

--- Būtinųjų tyrimų ir prevencinių programų krepšelis nuolat auga, didėja visuomenės sąmoningumas, tad natūralu, kad randasi ne tik būtinybė, bet ir erdvės plėstis ne tik įvairioms gydymo įstaigoms, šeimos klinikoms, gydytojų kabinetams, bet ir kokybiškas bei greitas laboratorinių tyrimų paslaugas teikiančioms įmonėms, kurios kuriasi ir nedideliuose šalies rajonuose. Tokia kraujo tyrimų laboratorija, dirbanti nuo 7 val. ryto iki 20 val. vakaro be poilsio dienų, septynias dienas per savaitę, net ir švenčių dienomis šį pavasarį įsikūrė VšĮ Joniškio ligoninės pirmajame aukšte, šalia rentgeno ir kompiuterinės tomografijos kabinetų. Joje dirba patyrę specialistai, tarp jų – gerai joniškiečiams pažįstamos ir vertinamos specialistės Valtrautė Kiaušinienė ir Gražina Rozenbergienė (nuotraukoje). Apie galimų tyrimų platų spektrą ir galimybes kalbamės su Rezus.lt direktorės pavaduotoja kokybei ir techninei veiklai Nijole Liagiene.

--- Praėjusią savaitę naujos gerovės konsultantų profesijos atstovės, dvi Jolitos, dvi socialinio darbo magistrės – J. Puidokienė ir J. Rudienė – pradėjo kelionę po rajono seniūnijas, pristatydamos netrukus startuosiančią savo veiklą – padėti rajono žmonėms susidoroti su juos užklupusiais psichologiniais ir emociniais sunkumais. Tokių specialistų pagal projektą, kurį finansuoja EEE ir Norvegijos finansinių mechanizmų fondas, Lietuvai parengta 30. Projekte dalyvauja 14 šalies savivaldybių, tarp jų – ir mūsų rajonas per Visuomenės sveikatos biurą.

--- Jau nieko nebestebina, kad Žagarė – itin dosnus ryškiomis asmenybėmis, nusipelniusiomis ne tik savo miestui, bet visai šaliai, kraštas. Iš čia kilęs operos grandas Vaclovas Daunoras, žymus rabinas, Musarų judėjimo įkūrėjas Izraelis Salanteris (Lipkinas), gyveno aušrininkas, žymus gydytojas, kompozitoriaus Giedriaus Kuprevičiaus senelis Mikalojus Kuprevičius, ir fenomenalaus poeto Osipo Mandelštamo šaknys iš čia, ir poeto Juozo Žlabio–Žengės, rašytojo Mariaus Katiliškio tėviškė. Bet galbūt nedaugelis girdėję apie Alfonsą Kaikarį – docentą, Lietuvos farmacijos muziejaus įkūrėją, kolekcininką, kuris taip pat pasaulį išvydo Žagarėje. Jo gimimo 100-mečio proga Joniškio istorijos ir kultūros muziejus pakvietė į mokslinę konferenciją ir parodos atidarymą.

Plačiau bei kitos rajono naujienos antradienio laikraštyje.