Nuosavų namų virtuvėje – geriausias verslus laisvalaikis

Nuotrauka iš asmeninio E. Žakaitienės albumo

Sausio 15 d. „Sidabrės“ numeryje:

--- Visai neseniai praūžė šventinis kalėdinis prekymetis su savo skaistaturgiu, saldaturgiu ir šeškaturgiu. Dėl pandemijos, stengiantis riboti lankytojų skaičių, prekymečio dienos buvo išskaidytos. Daugelis prekeivių apgailestavo, kad galbūt dėl šios priežasties sulaukta itin mažo pirkėjų srauto, o su juo ir itin menkų prekybos apimčių. Tačiau pirmą kartą kalėdiniame saldaturgyje su savo burnoje tirpstančiais gardėsiais pasirodžiusi Edita Žakaitienė iš Kalvių kaimo atvirkščiai – sulaukė didelio susidomėjimo. Prie jos naminiais tortais nukrauto stalo rikiavosi smaližių eilės. O tie, kurie dar ir paragavo, be Editos kepto „Medučio“, „Napaleono“ ar sutirštinto pieno deserto su vaisių želė gabaliukais namo negrįžo. Pirmas pasirodymas saldaturgyje Editos nenuvylė. Praėjusį šeštadienį su savo naminiais tortais moteris pasirodė ir Joniškio turgavietėje. Per porą valandų pardavė visus kepinius, kuriais susidomėjo, jų skonį gyrė ne tik joniškiečiai, žagariečiai, bet ir svečiai iš Latvijos, paprašę kontaktų ir pažadėję dar ne sykį sugrįžti.

--- Trečiadienį rajono Savivaldybės administracijoje pristatyta UAB „Joniškio vandenys“ užsakyta ir UAB „Vandens harmonija“ bei UAB „Infes technologijos“ atlikta tiekiamo geriamojo vandens kokybės rodiklių, neatitinkančių saugos ir kokybės reikalavimų studija, kokios yra geriamojo vandens kokybės pagerinimo galimybės. Studiją apie sulfatais turtingą mūsų vandenį pristatęs Antanas Marcinonis su atvykusiais kolegomis, reziumuodami problemą, iš kelių jos sprendimo būdų, jei reikėtų rinktis jiems asmeniškai, Joniškio miesto geriamojo vandens vartotojams rengtų naują vandenvietę vakarinėje rajono dalyje – Skaistgirio–Žagarės apylinkėse, kur tokia problema, kaip sulfatai vandenyje, neegzistuoja. Tačiau vandens tiekėjams ir rajono Savivaldybės administracijai studijos autoriai pasiūlė rinktis ir dar kelis problemos sprendimo būdus.

--- Penkatdienį naujienų portale "Delfi" startavo Nacionalinio atsakingo verslo apdovanojimo 2021 konkurso balsavimas internetu. Skaitytojai kviečiami rinkti įmonę, kuri verta tapti „Metų bendruomeniškiausia įmone 2021“ trijose įmonių kategorijose. Konkursui Joniškio turizmo ir verslo informacijos centro teikimu dalyvauti atrinktos trys mūsų rajono įmonės. Mažų ir labai mažų įmonių kategorijoje – UAB "Joniškio baldai" – už atvirą pagalbą labiausiai jos stokojantiems bei individuali įmonė "Virtienis" – už atviros bendruomenės kūrimą ir kultūrinio paveldo puoselėjimą Joniškyje. Į konkurso vidutinių įmonių kategorijos nominantų sąrašą, vėlgi VšĮ Joniškio turizmo ir verslo informacijos centro teikimu, pateko UAB "Joniškio grūdai" už atjautos beglobiams gyvūnams ir veiklų bendruomenėje skatinimą. Palaikykime savo krašto verslo įmones, atsidėkokime joms savo balsais – naujienų portale "Delfi" (https://www.delfi.lt/partnerio-turinys/nacionaliniai-atsakingo-verslo-apdovanojimai-2021/isrinkite-2021-metu-bendruomeniskiausia-imone.d?id=89198443) balsuoti galima iki sausio 21 d. vidurnakčio. Balsuojama tik vieną kartą, pasirinkus norimą įmonę ir apklausos apačioje paspaudžiant „Balsuoti“.

Plačiau bei kitos rajono naujienos šeštadienio laikraštyje.