Pandemijos laiką išnaudojo žinioms kaupti

Nuotrauka iš asmeninio V. Aleknavičienės albumo

Rugsėjo 29 d. „Sidabrės“ numeryje:

--- Rajono mero pavaduotoja Vaida Aleknavičienė yra pats geriausias mokymosi visą gyvenimą pavyzdys. Nors ji jau turi Šiaulių Universitete įgytą mokytojo magistro kvalifikaciją, yra anglų kalbos mokytoja metodininkė, savarankiškai išmokusi dar ir vokiečių, italų, norvegų bei rusų kalbas. 45-erių politikė, keturių vaikų mama, šiandien vėl be 5 minučių tarptautinių magistrantūros studijų „Socialinis darbas su vaikais ir jaunimu“ Mykolo Romerio universitete magistrė. Šįkart tarptautinėms socialinio darbo studijoms vicemerė ryžosi kilusios pandemijos laikotarpiu norėdama praplėsti akiratį darbo kasdienybėje. Dar vienas magistro diplomas V. Aleknavičienei bus įteiktas sausio mėnesį.

--- Šeštadienį Žagarės stovyklavietėje, įsikūrusioje buvusios pieninės teritorijoje, vyko derliaus šventė. Joje ne tik eksponuotos įvairios daržovės bei vaisiai, tačiau pakviesti lektoriai diskutavo apie maisto švaistymo problemą ir kaip to išvengti, o tvaraus ekologinio ūkio Ukmergės rajone atstovas Vytautas Burba atvežė įvairių raugintų, konservuotų daržovių ir kitaip paruoštų produktų, akivaizdžiai parodydamas, kad galima beveik viską, ką darže auginame, panaudoti nuo gumbų iki sėklų, nuo lapų iki kotų, nieko neišmesdami ir taip tausodami gamtą, o kartu – ir savo piniginių turinį. Renginyje nuskambėjo ir kita mintis: didelė dalis žagariečių, kadangi beveik visi turi daržus, bent kokį sklypelį žemės, panašiai ir gyvena, daugiausia vis dėlto maisto švaisto miestų gyventojai.

--- Praėjusią savaitę Užimtumo tarnybos Joniškio skyriaus specialistai darbo rinkos dieną surengė Joniškio seniūnijos gyventojams, ilgalaikiams bedarbiams. O jų statistiškai registruota daugiau kaip 600. Pasak vadovės Audronės Šlerpienės, nedarbo lygis Joniškio seniūnijoje yra 11, 8 proc., mažesnis nei rajono vidurkis, kuris siekia 13 proc. Tačiau Užimtumo tarnybos specialistų tokie skaičiai visai nedžiugina. Mat pačiame rajono centre, kur susikoncentravę didieji duondaviai, o juos pasiekti nereikia papildomų pastangų, toks nedarbo procentas vis tik aiškiai per didelis. Ypač žinant tai, kad dabar laisvų darbo vietų apstu.

Plačiau bei kitos rajono naujienos trečiadienio laikraštyje.