Iš pareigų traukiasi ligoninės vyr. gydytojas

Birželio 16 d. „Sidabrės“ numeryje:

--- Trečiadienio vakare Joniškio kultūros centre iškilmingoje aplinkoje bus padėkota VšĮ Joniškio ligoninės vyr. gydytojui Edmundui Baltakiui už viso gyvenimo indėlį į sveikatos įstaigos puoselėjimą, darbuotojų kolektyvo sutelkimą ir visavertį dėmesį ir darbą rajono žmonių sveikatos labui – E. Baltakis palieka pareigas. Vyr. gydytojo pareigas jis ėjo nuo 1975 metų kovo 1 d. Tai ilgiausiai Lietuvoje vadovo pareigas vienoje gydymo įstaigoje ėjusi asmenybė, galinti drąsiai pretenduoti turbūt ne tik į Lietuvos rekordų knygą. Tai vienas iš aktyviausių ir iniciatyviausių šalies sveikatos priežiūros įstaigų vadovų.

--- Birželio pirmąją dekadą Gaižaičių kaime girdėjosi kaltų kalimas, šlifavimo darbai. Du akmens meistrai Jonas Vaicekauskas ir Valdas Bandza kūrė skulptūras išnykusiems Rukaičių ir Ročkių kaimams atminti. O štai praėjusį sekmadienį, birželio 13-ąją, Žukančių Nukryžiuotojo Jėzaus bažnyčioje vyko Šv. Antano atlaidai, po kurių kraštiečiai rinkosi į Gaižaičių riedulių skverelį prie pašventintų skulptūrų išnykusiems kaimams, susitikę po daugelio metų buvusius kaimynus, pažįstamus dalinosi bendrais prisiminimais, vis nuklysdami į kelių dešimtmečių praeitį. Ročkiai ir Rukaičiai – maži kaimai, per kurių patirtį – karą, pokarį, melioraciją, kolektyvizaciją, rezistenciją, trėmimus – galima papasakoti ir viso krašto istoriją.

--- Iki tradicinės joniškiečių šventės – miesto dienos liko dvi savaitės. Šiais metais organizatoriai žada nustebinti miestelėnus ir ruošia net keturias dienas truksiančią šventę. Šiemet Joniškio miesto dienos šventė ,,(AT)MINTIS mus įkvepia“ vyks liepos 1-4 dienomis. 2021 – ieji metai Joniškio kraštui – ypatingi. Šie metai kupini sukakčių, įsimintinų įvykių, turime daug jubiliejų, susijusių su mūsų krašto kultūra ir istorija. Įstaigos ir organizacijos taip pat mini sukaktis.

Plačiau apie Gedvainių kaimo buvusių gyventojų susitikimą bei kitos rajono naujienos trečiadienio laikraštyje.