Pasaulinė kultūros diena: nusilenkta rajono kultūros ir meno kūrėjams

Erikos Šivickaitės nuotr.

Balandžio 20 d. „Sidabrės“ numeryje:

--- Balandžio 15-ąją Joniškyje tradiciškai paminėta Pasaulinė kultūros diena. Atsižvelgiant į Lietuvos Respublikos Seimo siūlymą, tą dieną vietoj Taikos vėliavos prie kultūros įstaigų suplevėsavo nauji taikos simboliai – Ukrainos vėliavos. Į Joniškio kultūros centrą susirinkusiems rajono kultūros ir meno darbuotojams negailėta padėkos žodžių. Rajono meras Vitalijus Gailius vienais aukščiausių savivaldybės apdovanojimų – padėkos ženklais apdovanojo Joniškio kultūros centro renginių režisierę Dovilę Juknienę už rūpestingą ir profesionalią veiklą, atsakomybę, kūrybines iniciatyvas bei bendruomeniškumą ir Joniškio rajono savivaldybės Jono Avyžiaus viešosios bibliotekos Kriukų filialo vyresniąją bibliotekininkę Violetą Navickienę už aktyvią bibliotekinę ir kultūrinę veiklą, originaliai įgyvendinamas skaitymo skatinimo iniciatyvas, turinčias įtakos bendruomenės skaitymo įgūdžių pažangai, bendruomeniškumo stiprinimą, regiono kultūros tradicijų sklaidą.

--- Praėjusį penktadienį į Kijevo regioną išvyko dvi Lietuvos medikų grupės po 12 žmonių. Pirmojoje – 4 anesteziologai reanimatologai ir 8 slaugytojai, antroje – 4 ortopedai-traumatogogai su 8 slaugytojais, iš viso 24 Lietuvos medikai. Padėti Ukrainos medikams gelbėti žmonių sveikatą ir gyvybę savanoriškai išvyko ir VšĮ Joniškio ligoninės ortopedė-traumatologė Akvilė Vilkytė. Planuojama, kad Lietuvos medikai Ukrainoje dirbs dvi savaites.

--- 52-ejų Olga iš karo siaubiamos Ukrainos, iš dabar kasdien žinių laidose minimos Donecko srities, kur karas prasidėjo dar 2014 metais, Lietuvą pasiekė kovo 21-ąją. Moteris lengviau atsikvėpė, jaučiasi tarsi būtų sugrįžusi į antrąją savo tėvynę, kurioje nebuvo lankiusis jau daugiau kaip 30 metų, tiek pat metų nebuvo ištarusi nė vieno lietuviško žodžio. Tas jausmas neatsitiktinis – jos 1945 metais gimęs tėvas Zenonas Deržinauskas yra tikras lietuvis, su savo mama ir kiek vyresne sesute Stase iš gimtojo Pakruojo rajono kaimo į tolimąją Krasnojarsko sritį ištremtas 1947-aisiais. Olga nešioja jo pavardę. Kol asmens dokumentuose buvo įrašoma ir tautybė, moters pase puikavosi įrašas, kad ji – lietuvė. Lietuvė, turinti Ukrainos pilietybę. Olga nuo karo bėgo ne kur akys mato, o į tėvo gimtąją šalį, Joniškio rajoną, kur pati iki penkerių metukų augo, kur kasmet vasarodavo tetos ir dėdės sodyboje su dideliu sodu.

Plačiau bei kitos rajono naujienos trečiadienio laikraštyje.