Pasaulio centras gali būti ir Jauneikių kaimo vienkiemyje

nuotr. iš asmeninio albumo

Rugpjūčio 25 d. „Sidabrės“ numeryje:

--- Jauneikių kaimo sename vienkiemyje vis dar statomi nauji Neringos ir Žilvino Mazaliauskų namai. Tačiau nuo birželio jauna šeima čia jau persikėlė. Vietos naujuose namuose atsirado ir erdvioms, šviesioms kūrybinėms dirbtuvėms – Žilvino įrengtoje modelių kūrimo ir siuvimo studijoje gimsta išskirtiniai, vienetiniai Neringos Mazaliauskės rankų darbo kūriniai. Ir nereikia gyventi pasaulio centre ar didmiestyje, kad įkurtum savo butiką (maža, išskirtinių ir prabangių drabužių bei aksesuarų parduotuvė), kad jaukūs gaminiai sulauktų savo pirkėjo. Jaunos moters vienkiemyje siuvami drabužiai moterims ir vaikams, namų tekstilės gaminiai iškeliauja ne tik į Joniškio rajoną, apskritį ar Lietuvą.

--- Ziniūnų kaimo gyventojas Rimantas Valteras prieš trejetą metų grįžo iš septynerius metus trukusios emigracijos. Didžiosios Britanijos fabrikuose nugarą lenkęs vaikinas paskaičiavo, kad iš didelio atlyginimo, atmetus patiriamas ir dideles išlaidas, lieka ne tiek jau ir daugiau nei uždirba bendraamžiai, likę tėvynėje. Nuo pat vaikystės nepaprastą trauką žemės ūkio darbams turintis Rimantas vėl ryžosi kabintis į žemės pėdą, kurios atriekti neturi nei tėvai, nei seneliai. Tačiau dėl to svajonės vaikinas neatsisakė. Tiesiog rado išeitį.

--- Keturioliktus metus iš eilės Gataučiuose, šalia pagrindinio kelio Ryga-Kaliningradas esančioje šimtametėje sodyboje, su trenksmu palydėti vasarą visus kvietė menų ir muzikos festivalis „Saulėtosios naktys“. Priešpaskutinį vasaros savaitgalį čia rinkosi kūrybingi žmonės, norintys pasidalyti savo talentu, idėjomis ir siekiantys asmeninio tobulėjimo. Net keturias dienas mūsų rajone viešpatavo išskirtinis renginys, kurio pagrindinis šių metų šūkis „Muzika, menas ir meilė“ tarsi jungė nedalomas kūrybos sferas, prie kurių priskiriama ir meilė.

Plačiau bei kitos rajono naujienos trečiadienio laikraštyje.