
Naujausios
Vasario 7 d. „Sidabrės“ numeryje:
--- Sakot, negalima dukart į tą pačią upę įbristi? Nieko panašaus, gyvenime visko nutinka. Mekių kaimo bendruomenei vadovaujantis Gediminas Jančauskas su žmona Violeta tikrų tikriausi kauniečiai – ten gimę, užaugę, subrendę, šeimą sukūrę. O ėmė ir "dukart į tą pačią upę brido" – dukart Kauno privalumų atsisakę, dukart rinkosi gyvenimą Mekių kaime. Kai pirmą kartą čia atvažiavo, tuometinė kolūkio administracija jaunai šeimai namą skyrė, abu dirbo, antro vaiko susilaukė. Po to viską išsipardavė ir vėl į Kauną kuriam laikui grįžo. Bet ilgėjosi Mekių – vėl grįžo, naują sodybą įsigijo, Violetos mamą iš Kauno parsivežė. Kaune gimęs, Mekiuose užaugęs ir čia likęs Jančauskų jaunėlis sūnus Dovydas šalia tėvų namų nusipirko nemažą 130 metų senumo sodybą ir užveisė avių bandą. Gretimuose Stupuruose su šeima įsikūrusi vyriausia Jančauskų dukra Donata, Panevėžyje gyvena dukra Daumantė. Kaune praktiškai nieko jau neliko. Ir tėvai Mekiuose yra tas pasaulio centras, į kurį visi vaikai ir anūkai grįžta. Gali būti, kad kauniečiams Violetai ir Gediminui Jančauskams Mekiai jau visam laikui – net šeimos kapavietę gretimuose Meškuičiuose turi (ten palaidota Violetos mama), jei gyvenime nuolat ir neišvengiamai niekas nekistų…
--- Joniškio rajono savivaldybės Jono Avyžiaus viešoji biblioteka praėjusiais metais išdavė daugiausia garsinių leidinių per ELVIS sistemą (Elektroninių leidinių valdymo informacinė sistema) Lietuvoje tarp visų savivaldybių viešųjų bibliotekų. Joniškiečiai pagal garsinių leidinių išdavimą aplenkė netgi Kauną ir norinčių naudotis šia paslauga tik daugėja. Jono Avyžiaus viešosios bibliotekos Skaitytojų aptarnavimo skyriaus vedėja Eglė Šukienė sako, kad labai gerai sklinda žinia iš lūpų į lūpas, per organizacijas, su kuriomis biblioteka bendradarbiauja.
--- Nuo praėjusių metų liepos 1 d. visoje Lietuvoje pradėta teikti pacientų pavėžėjimo paslauga. Pavėžėjimo kriterijus atitikę pacientai gali užsisakyti pavėžėjimo paslaugą telefonu 1808 iš namų į gydymo įstaigą ir atgal. Šios paslaugos plėtra skirta priartinti gydymo paslaugas prie pacientų ir taip padėti labiausiai pažeidžiamiems gyventojams (dėl sveikatos, neturto, amžiaus). Priemonės tikslas yra užtikrinti, kad amžius, dalyvumo lygis, sveikatos būklė ar kiti veiksniai nebūtų kliūtis gauti reikalingas sveikatos priežiūros paslaugas. Paslauga teikiama visose 60-tyje savivaldybių. Didžiąją dalį pavėžėjimo paslaugų vykdo ne greitosios medicinos paslaugų brigados, o viešuosius konkursus laimėjusios, tokias paslaugas teikiančios įmonės. Kaip "Sidabrę" informavo sveikatos apsaugos ministerija, nuo praėjusių metų liepos 1 iki gruodžio 31 dienos Joniškio rajono savivaldybės gyventojams suteiktos 560 pacientų pavėžėjimo paslaugos. Kaimyniniuose rajonuose šių paslaugų suteikta žymiai mažiau. Per laikotarpį nuo 2024 m. liepos 1 d. iki 2024 m. gruodžio 31 d. Akmenės savivaldybės gyventojams suteiktos 136, Pakruojo savivaldybės gyventojams – 153 pacientų pavėžėjimo paslaugos.
Plačiau bei kitos rajono naujienos – penktadienio laikraštyje.