Pasivijęs sparnuotą vaikystės svajonę

Asmeninio albumo nuotr.

Gegužės 30 d. „Sidabrės“ numeryje:

--- Iš Joniškio rajono Raistų kaimo kilęs, dabar Klaipėdoje su šeima gyvenantis Viktoras Tamašauskas nuo vaikystės svajojo valdyti skraidyklę ir pakilti virš gimtųjų miškų, laukų, vingiuotų upelių, tvenkinių, kuriuose braidyta, plaukiota, žvejota. Berniokas varvindavo seilę, žiūrėdamas į kolūkyje trąšas barstančius lėktuvėlius, praskrendančius sraigtasparnius, o kai sykį 14-metį pilotas paskraidino, nusileidus iš laimės ir euforijos atrodė, kad jau žeme nebe eina tvirtai, bet pakilęs žingsniais sklendžia virš jos. Vis dėlto anuomet, perversmų metais, baigus mokyklą nebuvo lemta pradėti aviacijos mokslų Rytų Ukrainoje, bet Viktoras savo troškimo niekada nepamiršo. Nors gyvenime pasuko miškininko keliu, bet bene prieš penkerius ar šešerius metus nuvyko į Kartenos aeroklubą ir pradėjo mokytis valdyti orlaivį. Egzaminą išlaikė ir piloto licenciją įgijo praėjusių metų rudenį, būdamas 49-erių metų.

--- Seime konservatoriai inicijuoja pirmalaikius rinkimus, o rinkimai – ar būtų Seimo, ar savivaldybių tarybų – nepigus dalykas. Ne tik valstybės biudžetą plonina, bet ir partijų biudžetus. "Sidabrė" domėjosi, kiek partijoms kainavo ką tik praėję savivaldos rinkimai ir kiek atsiėjo laimėti Joniškio rajono tarybos nario mandatą bei mero poziciją?

--- Joniškio Jono Avyžiaus viešojoje bibliotekoje į atminų pamoką, skirtą šviesaus atminimo lietuvių kalbos ir literatūros mokytojai Elenai Vaitiekaitienei, išugdžiusiai ne vieną kartą joniškiečių, apgobusiai juos savo rūpesčiu, supratimu, kartais pamokymu, patarimu, ryšiu, kuris nenutrūko per visą gyvenimą, pakvietė jos mylėta mokinė, aktorė Silvija Povilaitytė. Suėję mokiniai, buvę kolegos, mokytoją pažinoję joniškiečiai, skambant jos mėgtai akordeono muzikai dalinosi prisiminimais, atskleisdami dalelę savo santykio su jiems svarbiu žmogumi. Ne vienas ir susigraudino, o beveik visi pabrėžė, kad Elena Vaitiekaitienė, 1963–1985 metais dirbusi Joniškio 2-ojoje vidurinėje mokykloje (dabar – „Saulės“ pagrindinė mokykla), jiems buvo kaip antra mama.

Plačiau bei kitos rajono naujienos antradienio laikraštyje.