Pirmasis sugrįžimas į buvusią pieninę

„Sidabrės“ nuotr.

Rugsėjo 24 d. „Sidabrės“ numeryje:

--- Praėjusį šeštadienį buvusios Žagarės pieninės, kadaise garsėjusios puikios kokybės gaminiais, patalpos skambėjo nuo balsų. Atrodė, kad tuoj prie svetingai atsivėrusių durų privažiuos pienovežis, iš cecho į brandinimo patalpą keliaus sunkiasvoriai fermentiniai sūriai, ims teliūskuoti pieno vonios, pakvips raugu… Dabar čia įsikūrusios „Žagarės stovyklavietės“ („Žagare campsite“) darbuotoja Gabrielė Jakumaitė, suradusi kelias talkininkes sukvietė buvusius pienininkus į gyvą susitikimą, pilną praeities nostalgijos ir prisiminimų, bei parengė jau antrą fotografijų parodą. Kaip vėliau dalyvavusieji pokalbiuose prisipažino, tai buvo pirmas toks gausus suėjimas po pieninės cecho uždarymo 1999-aisiais.

--- Praėjusį savaitgalį Stupurų kaimo bendruomenė atšventė veiklos 20-tąjį gimtadienį. Bendruomenės įstatuose numatytos pagrindinės veiklos – kultūrinė, sportinė, materialinės bazės sukūrimas ir žmonių telkimas. Taip Stupuruose ir vyksta: materialinė bazė sukurta, išpuoselėta ir tebepuoselėjama, vienais metais daugiau dėmesio skiriama kultūrai, dar kitais – sportui. Tačiau stupuriečiai visada ieškojo išskirtinumo. Ir, veiklas išsigryninę, nišą rado – orientuojasi į maisto gamybą, jos naujoves bei su tuo susijusias edukacijas. Ir jiems puikiai sekasi. Nes viskas, kuo beužsiimtum, turi teikti džiaugsmą. Kitaip nieko nebus, sėkmei būtinas nusiteikimas.

--- Artėjantis šildymo sezonas grasina gerokai patuštinti gyventojų pinigines. Brangsta dujos, elektra, malkos, akmens anglis, medžio pjuvenų ir durpių briketai. Koks bebūtų pasirinktas patalpų šildymo būdas, vis tiek didesnių išlaidų neišvengsime. Vyriausybė teigia, kad į kompensacijas už šildymą galės pretenduoti kur kas didesnė dalis gyventojų, net ir kai kurie žmonės, gaunantys vidutines algas. Klausimus šia aktualia tema „Sidabrės“ redakcija pateikė Socialinės apsaugos ir darbo ministerijai.

Plačiau bei kitos rajono naujienos šeštadienio laikraštyje.