Pirmoji moteris prisiėmė savanorės ugniagesės pareigas

„Sidabrės“ nuotr.

Gegužės 7 d. „Sidabrės“ numeryje:

--- Trečiadienio rytą, profesinę ugniagesių ir ugniagesių gelbėtojų dieną, savanorio ugniagesio ženklas ir jį liudijantis pažymėjimas įteiktas pirmajai rajone moteriai – Gintai Viličkei, rajono Savivaldybės administracijos Kanceliarijos skyriaus specialistei, prieš du metus su šeima iš Klaipėdos sugrįžusiai į gimtąjį Joniškį. Rajono Savivaldybės priešgaisrinės tarnybos viršininkas Virginijus Vasiliūnas sako, kad Ginta bus jų slaptas, už akių gaisrams užbėgantis ginklas.

--- Trečiadienio, gegužės 4 d. popietę, Šiaulių apylinkės teismo Šiaulių rūmuose pradėta nagrinėti baudžiamoji byla, kurioje buvęs advokato padėjėjas kaltinamas dėl sukčiavimo ir dėl apgaulingo finansinės apskaitos tvarkymo. Byloje yra 13 nukentėjusiųjų. Civiliniai ieškiniai siekia 58 tūkst. 479 eurus. Valstybinį kaltinimą palaikantis prokuroras Ričardas Bendikas sako, kad senaties terminas tokiems nusikaltimams, kurie inkriminuojami teisininkui, yra 15 metų, nes vienas iš nusikaltimų yra sunkus.

--- Ar žinojote, kad garsus leidžiantys molinukai būna dviejų rūšių – švilpukai ir švilpynės? Šiukštu, tai ne tas pats dalykas, nors ir panašus. O ar teko girdėti, kad švilpynėmis galima išpūsti, išvaryti blogąsias dvasias? kad tai buvo vieni pirmųjų pučiamųjų instrumentų, greičiausiai vėliau įkvėpę fleitų gamintojus? Įdomiosios istorijos faktų sužinoti apie „dainuojančius žemės grumstelius“ ir išgirsti švilpynių melodijų bei skardžiai skambančių švilpukų garsų buvo galima tautodailininkės, pedagogės, kolekcininkės Ugnės Vaineikienės parodoje, atidarytoje Jono Avyžiaus viešojoje bibliotekoje.

Plačiau bei kitos rajono naujienos šeštadienio laikraštyje.