Po Tenerifę turistus vedžioja... joniškietis

Nuotrauka iš asmeninio T. Butauto archyvo

Vasario 25 d. „Sidabrės“ numeryje:

--- Joniškyje gimęs ir užaugęs Tomas Butautas po mokyklos išvyko į sostinę studijuoti draudimo vadybos. Buvo 21-erių, kai išvaizdžiam, sportiškam vaikinui artimi bičiuliai pasiūlė sudalyvauti „Mados infekcijos“ atrankoje, o ten pat buvo galimybė registruotis ir į kitos reklamos agentūros duomenų bazę. Tomui Butautui teko filmuotis daugybėje reklaminių, muzikinių klipų, lietuviškų serialų ir filmų masuotėse bei pirmo plano vaidmenyse. Ėjo ir "Mados infekcijos" podiumu. Tomas yra pristatęs dizainerio Juozo Statkevičiaus kurtus maudymosi kostiumėlius, "Mados infekcijoje" demonstravo dizainerių Anos Ramanovos ir Dovilės Cibulskaitės kolekciją, jam rengtos meninės ir internetinių užsienio žurnalų fotosesijos, komercinės fotosesijos katalogams. Šiandien buvęs perspektyvus modelis jau ketverius metus gyvena saulėtoje Tenerifėje (Ispanijos sala) ir jau antrus metus yra paklausus gidas, dirbantis savo paties įkurtoje licenzijuotoje agentūroje "Lava Land Tours".

--- Praėjusį sekmadienį, Vytauto Didžiojo universiteto Didžiojoje auloje jau 21-ą kartą Sugiharos fondas „Diplomatai už gyvybę“ paskelbė, kad 2022 m. Tolerancijos žmogumi tapo mūsų kraštietis, Lietuvos istorijos institute dirbantis mokslininkas dr. Valdemaras Klumbys. Nominacija skirta už aiškią poziciją ginant istoriją. Tradiciškai V. Klumbys apdovanotas skulptoriaus Edmundo Frėjaus (1949-2009) sukurtu atminimo medaliu ir diplomu.

--- Šią savaitę efektyviausia pasaulyje žinoma gaivinimo priemonė – defibriliatorius – pakabintas Joniškio Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčioje. Dviem savaitėmis anksčiau tokie aparatai įkurdinti septyniose rajono mokyklose – Žagarėje ir Skaistgiryje, Kriukuose ir Gataučiuose bei visose Joniškio miesto bendrojo lavinimo mokyklose.

Plačiau bei kitos rajono naujienos šeštadienio laikraštyje.