Pora meilės giją tiesia dviračių takais

Gegužės 29 d. „Sidabrės“ numeryje:

--- Kol dauguma lietuvių tingiai atostogas arba laisvalaikį praleidžia namuose, prie jūros ar gamtoje, joniškietis Tomas Butmonas jau neįsivaizduoja dienos be dviračio. "Automobilį turiu, bet keliauju dviračiu“, – šmaikštauja vyras, kurį dažnai tenka sutikti minantį dviratę transporto priemonę ne tik Joniškio rajono keliais. Per savo gyvenimą sukoręs kone 50 000 kilometrų dviračiu, vyras įsitikinęs – kelionėje svarbiausia motyvacija ir ryžtas pasiekti kelionės tikslą. Jau kurį laiką suplanuotus maršrutus Tomui padeda įveikti jo gyvenimo draugė Daiva Petrikaitė, su kuria šią vasarą vyras planuoja dviračiais keliauti Baltijos pajūriu.

--- Iki birželio 14-osios rajono savivaldybės gyventojai kviečiami dalyvauti rajono Savivaldybės organizuojamose vietos gyventojų apklausose ir pareikšti nuomonę ir sutikimą dėl rajono gyvenamųjų vietovių nustatymo (panaikinimo) ir pavadinimų suteikimo, gyvenamųjų vietovių teritorijų ribų nustatymo (keitimo) bei dėl seniūnijų aptarnaujamų teritorijų ribų keitimo pagal parengtą planą. Kokioms korekcijoms rajono žemėlapis laukia gyventojų pritarimo?

--- Aną dieną automobilių stovėjimo aikštelėje prie prekybos centro „Maxima“ sustojo automobilis su užrašu „Nešpėtni bernai“. Iš jo iššokęs energingas jaunas vyras su reikalais nuskubėjo į vaistinę, o lauke tarpusavyje besišnekučiuojantys apsaugos darbuotojas su vyriškiu garsiai svarstė, ką tas užrašas ant automobilio galėtų reikšti? Iš vaistinės grįžtantis automobilio savininkas linksmai pakomentuoja: „Yra tokia labai smagios muzikikės grupė iš Panevėžio!“ Tas „Nešpėtnų bernų“ automobilis Joniškyje sukiojasi jau kokie penkti metai, nes vienas iš tų „nešpėtnų bernų“, rokiškėnas Karolis Pratkus, joniškietės Editos Geštautaitės, „Saulės“ pagrindinės mokyklos projektų koordinatorės, dėka yra atviliotas į mūsų miestą, tapęs joniškiečiu.

--- Žagarės dvaro buvusios pieninės teritorijoje šiuo metu aktyviai vyksta švarinimo darbai, traukiantys praeivių dėmesį. Privačiam asmeniui priklausančiame objekte pagal optimistinį variantą jau nuo birželio pradžios turėtų pradėti veikti stovyklavietė, kurios įrengimu rūpinasi į Žagarę iš Telšių atvykusi Gabrielė Jakumaitė. Jauna mergina čia – dar tik kelios savaitės, bet jau spėjo pajusti vietos dvasią, seno miesto koloritą ir džiaugiasi, kad per tokį trumpą laiką sutiko savo žiniomis, patarimais, kontaktais padedančių žmonių, kurių dėka darbai juda į priekį.

 

Plačiau bei kitos rajono naujienos gegužės 29 d. laikraštyje.